Robert Lewandowski fot. Screen Instagram

8 dowodów na to, że Robert Lewandowski będzie idealnym ojcem

Wiemy, że będzie tatą na medal!
Edyta Liebert / 26.09.2017 22:11
Robert Lewandowski fot. Screen Instagram

Kapitan reprezentacji Polski zaskarbił sobie sympatię kibiców piłki nożnej gestami dobrej woli, szczerością, niewybujałym ego czy po prostu - rozsądkiem. Zarabia miliony euro, ale wciąż jest tym samym, życzliwym mężczyzną, dla którego najważniejsza jest rodzina. Jesteśmy przekonane, że będzie fantastycznym ojcem. Dlaczego?

Zerknijcie na listę jego dokonań, przeczytajcie fragmenty wypowiedzi, doceńcie charytatywną działalność, a same znajdziecie odpowiedź :)

1. Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u

Piłkarz wziął udział w ważnej kampanii, która przysporzyła mu kłopotów. Jednak nie żałował jej, publikował zdjęcia i apelował o pomoc krajom najbiedniejszym, dzieciom, które mają nikłe szanse na przeżycie bez pomocy Europy. Jako Ambasador Dobrej Woli, Robert Lewandowski na początku swojej współpracy z UNICEF wziął udział w ogólnoeuropejskiej kampanii dotyczącej sytuacji dzieci będących ofiarami konfliktów, kryzysów i klęsk żywiołowych. Każdego dnia odbierane jest najmłodszym dzieciństwo...

Mały gest, a znaczy wiele. Dołącz do akcji Polki.pl dla UNICEF

2. Szlachetna Paczka

Każdy z nas wie, czym jest akcja Szlachetna Paczka. To pomoc niesiona przed Świętami, kiedy wraz z kolegami z pracy, zespołu, najbliższymi czy przyjaciółmi - wspólnie organizujemy upominki (głównie artykuły pierwszej potrzeby) dla rodzin, które potrzebują pomocy.

Jak Robert Lewandowski chce wychować córkę?

Od kilku lat Robert Lewandowski bierze udział w kampanii i reklamuje ją swoim wizerunkiem. - Zdajemy sobie sprawę, że obok nas jest wiele osób, które nie mają żadnego wsparcia. Wierzymy, że pomoc, którą przygotowaliśmy, pomoże rodzinie przetrwać trudny czas w jej życiu i sprawi, że jej życie się zmieni – mówił Robert Lewandowski w 2014 roku, kiedy przygotowywał paczkę ze swoją żoną. Rok później przekazał Szlachetnej Paczce swoje korki z meczu z Realem Madryt. W meczu co prawda nie strzelił pięciu bramek w 9 minut, za to aż 4 jednej z najlepszych drużyn na świecie! - Tak, jak piłka nożna jednoczy ludzi na trybunach, tak niech te korki jednoczą Polaków - powiedział Lewandowski.

3. Wideo dla chłopca z Kliniki Budzik

W skrzynce odbiorczej Lewandowskich każdego dnia lądują dziesiątki próśb o pomoc. Trudno reagować na wszystkie, to wręcz niemożliwe, ale Robert zdecydował się na wyjątkową pomoc chłopcu z Kliniki Budzik, który przebywał w śpiączce. Roberta Lewandowskiego poproszono o nagranie wideo, które miałoby zmotywować chłopca i pomóc mu w powrocie do zdrowia. Nie wiadomo, czy bezpośrednio przez ciepłe słowa idola, ale stan małego pacjenta ponoć się poprawił.

Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik!

4. WOŚP - aukcje charytatywne

Lewandowscy każdego roku wspierają WOŚP i przekazują cenne pamiątki na licytacje w szczytnym celu. Było to m.in. kimono Anny Lewandowskiej, korki Roberta Lewandowskiego (na świecie było tylko kilka sztuk tego modelu), piłka z jego autografem... W tym roku także przekażą rzeczy szczególnej wartości, które pomogą zebrać fundusze.

25 finał WOŚP: wywiad z Jurkiem Owsiakiem

5. "Dziecko to powód do dumy"

Takie słowa padły w wywiadzie dla jednej z gazet z ust Roberta Lewandowskiego. Odpowiedzialne, dojrzałe, szczere. Lewandowscy udzielili już setek wywiadów, często pytanie o dziecko odpowiadali, że na wszystko przyjdzie czas, że trzeba podejść do rodzicielstwa ze spokojem, niczego nie przyspieszać. W tym roku Anna Lewandowska skończyła 28 lat - wielu sugerowało jej, że osiągnęła tak wiele, że może teraz poświęcić się roli mamy. Planowali powiększenie rodziny.

6. Jest świetnym wujkiem

Robert Lewandowski 1,5 roku temu został wujkiem! Na Facebooku i Instagramie umieścił urocze zdjęcie, które rozczuliło fanów (zwłaszcza płci żeńskiej). Na rękach trzymał Leona i tulił go do siebie. Prawda, że zdjęcie potwierdza naszą tezę?

 

Little Leon🍼 New member of our family! I am a very proud uncle✌#family #Poland #love #uncle #rl9

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Lewandowski (@_rl9)

7. Gra w piłkę z dziećmi na ulicy

Podczas wakacji w Grecji został zaczepiony przez grupę chłopców grających w piłkę. Rozpoznali reprezentanta niemieckiego klubu. Lewandowski mógł tylko dać autograf i uciec do hotelu, a...zaczął z nimi grać w piłkę! jeden z młodych Greków nagrał to telefonem - filmik stał się hitem sieci.

8. Tańczy jak Michael Jackson!

Okej... wiemy, że taneczne umiejętności nie są ściśle powiązane z rodzicielstwem. Naszym zdaniem jednak mówią wiele o człowieku: o jego poczuciu humoru, dystansie  do siebie, spontaniczności, gospodarowaniu czasu na obowiązki, jak i na przyjemności. Poza tym, czy to nie kolejny powód, by być dumnym z takiego ojca? ;)

 

@_rl9 dancing queen! 😉😎✌ #MiaSanMeister

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika FC Bayern Official (@fcbayern)

Robert Lewandowski królem parkietu

Jeszcze raz gratulujemy!

 

International Day of Friendship🎉✌️ #friends #team #selfie #rl9 #rl9fans #robertlewandowski @annalewandowskahpba @maraskalit @rafecki13....

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Lewandowski (@_rl9)