27. finał WOŚP fot. fot. FREE

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: cel zbiórki, aukcje gwiazd

Kolejny finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. To kolejna okazja, by wspomóc potrzebujące dzieci. W akcję zaangażowało się mnóstwo gwiazd!
Marta Kosakowska / 11.01.2019 12:35
27. finał WOŚP fot. fot. FREE

Już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał akcji zaplanowano na niedzielę (13 stycznia). W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 120 000 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze w Polsce i poza jej granicami. 

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak i jego sztaby już są gotowi, by po raz kolejny rozpocząć największą polską akcję charytatywną. Imprezy, koncerty, aukcje i licytacje odbędą się niemal we wszystkich miastach Polski i nie tylko. WOŚP już od wielu lat jest znany również w Europie, a także w USA, Kanadzie, Australii oraz innych krajach świata.

Pierwszy finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku. Od tamtego pamiętnego wydarzenia minęło 26 lat. W tym czasie udało się zebrać łącznie... 951 milionów złotych. Z roku na rok bite są kolejne rekordy, a Polacy udowadniają, że potrafią jednoczyć się w szczytnym celu.

Cel zbiórki

W 2019 roku celem zbiórki WOŚP jest zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pieniądze trafią do placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności, czyli takich które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy najciężej chorym dzieciom.

W Polsce jest około 50 takich szpitali. Dzięki tegorocznej zbiórce będą one mogły zostać wyposażone w nowoczesny sprzęt i wyposażenie, które jest niezbędne do diagnozowania oraz leczenia trudnych przypadków medycznych.

WOŚP można wesprzeć na kilka sposobów m.in. wrzucając pieniądze do puszki wolontariusza na ulicy, wykonując przelew, biorąc udział w aukcjach i licytacjach.

Aukcje gwiazd

Jak co roku w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowało się sporo znanych osób. Gwiazdy wystawiły na licytacje mnóstwo cennych przedmiotów, które będą łakomymi kąskami dla wielbicieli i kolekcjonerów. Na licytacje trafiły nie tylko rzeczy materialne. Niektórzy z celebrytów zaoferowali możliwość spotkania i wspólnego spędzenia czasu.

Najciekawsze aukcje gwiazd na WOŚP to:

  • Spotkanie z Robertem Lewandowskim. Najlepszy polski piłkarz, kapitana reprezentacji biało-czerwonych oraz zawodnik Bayernu Monachium spotka się ze zwycięzcą licytacji na kolekcji w Warszawie lub Monachium.
  • Suknia ślubna Kasi Tusk. Córka Donalda Tuska i popularna blogerka zaproponowała swoim fankom możliwość zakupu jej unikatowej kreacji ślubnej. To prawdziwa gratka dla tegorocznych panien młodych!
  • Metamorfoza z Ewą Chodakowską. Znana trenerka zaoferowała możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych przez nią treningów i konsultacji dietetycznych.
  • Kolacja u Mateusza Gesslera. Popularny restaurator i prezenter telewizyjny przygotuje kolację w domu zwycięzcy aukcji. Może się ona odbyć w dowolnym mieście w Polsce.
  • Wyjazd na obóz Anny Lewandowskiej. Żona Roberta Lewandowskiego, trenerka i dietetyczka wystawiła na aukcję zaproszenie na jej słynnym obozie treningowym. Warto skorzystać, bo zwykle miejsca na wyjazdy Lewandowskiej sprzedają się w kilkanaście minut!
  • Walizka Martyny Wojciechowskiej. Słynna dziennikarka i podróżniczka zachęca, by kupić torbę podróżną, która towarzyszyła jej w trakcie nagrań programu „Kobieta na krańcu świata”.

To tylko niektóre propozycje gwiazd. Jest ich znacznie więcej!

Padnie rekord?

W 2018 roku w czasie 26. finału WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę 126 373 804,34 zł. Był to najlepszy wynik z dotychczasowych zbiórek. Czym w tym roku uda się go przebić? Wiele na to wskazuje, bo Polacy coraz chętnie angażują się w akcję Jurka Owsiaka. Trzymamy kciuki, żeby się udało!

Więcej o WOŚP:
„Okazało się, że moja córka.Pomógł sprzęt kupiony przez WOŚP”
Przekazała swój pierścionek zaręczynowy na WOŚP. Wrócił do niej po trzech licytacjach

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)