20 najbardziej seksownych gwiazd

Najseksowniejsze kobiety typuje naczelny playboy Polski Marcin Meller. Najseksowniejszych mężczyzn wybiera pierwsza feministka RP Kazia Szczuka.
/ 12.02.2007 15:06
Marcin Meller, redaktor naczelny „Playboya”, jak sam twierdzi, woli rozprawiać o pięknie kobiecej duszy. Dla „Vivy!” zrobił wyjątek. Wskazał najseksowniejsze ciała i dodał jedyny w swoim rodzaju profesjonalny komentarz.
ROSARIO DAWSON - aktorka

Jakieś pytania? Wystarczy spojrzeć na zdjęcie i wszelkie tłumaczenia są już zbyteczne.

ADRIANA LIMA - modelka

Czym brazylijscy piłkarze w światowym futbolu, tym ich rodaczki na międzynarodowych wybiegach. W kategorii „typ południowy drobny” nokaut estetyczny.

JARAH MARIANO - modelka
Mieszamy Koreę, Hawaje i Chiny i upewniamy się, że nic nie przebija mieszanek etnicznych. W tym wypadku otrzymując wersję „drobna Azja” z nieazjatyckimi bynajmniej możliwościami oddechowymi. Absolutnie ekscytujące.

SCARLETT JOHANSSON - aktorka

Zabawne, że za każdym razem, kiedy w męskim gronie zachwycamy się zmysłowymi kształtami Scarlett, jej połączeniem dziecięcej niewinności z diabolicznym wyuzdaniem, mówimy, że jej ruchy są czystym zaproszeniem do grzechu, natychmiast prycha któraś z przysłuchujących się pań: „Phi! A co wy w niej takiego widzicie? Taka banalna uroda. Nieciekawa, prosta twarz”. Nie wiem, może takie reakcje wynikają z tego, że Johansson ma w sobie to coś, co kobiety intuicyjnie wyczuwają jako zagrożenie. A więc, miłe Panie, Scarlett jest fatalna, ale na wszelki wypadek trzymajcie swych chłopów od niej jak najdalej.

MONICA BELLUCCI - aktorka

Kobietissima. Pod pewnymi względami absolut kobiecości. Tak, być może jest jej za wiele pod każdym względem, i nie mam tylko na myśli rozmiaru 42, lecz jakąś obezwładniającą bujność. Oczywisty wzór, gdyby jakiś artysta chciał wyrzeźbić boginię kobiecości.


PARIS HILTON - dziedziczka

Wiem, wszystko wiem: w złym guście, smaku, ordynarna i co tam chcecie. Ale... Zadzwoniłem do paru kolegów, wstydząc się własnego wyboru i zaczynałem tak: „Ej, kto ci przychodzi do głowy w kategorii »drobna blondynka, mały biust, z którą natychmiast chciałbyś...« Zdania nie kończyłem, słysząc w tym momencie: »Paris Hilton«”. No więc to jest głos męskiego ludu. Sorry.

LIYA KEBEDE - modelka

Najpiękniejsze Afrykanki pochodzą z tak zwanego rogu Afryki, czyli z Etiopii, Erytrei i Somalii. Liya Kebede przesądza o przyznaniu Etiopii palmy pierwszeństwa. W filmie „Pan życia i śmierci” pewien afrykański watażka sprawia handlarzowi broni granemu przez Nicolasa Cage’a okrutny dowcip. Wiedząc, że „biznesmen” nie ma prezerwatyw ani żadnej szansy na ich zakup, przysyła mu do pokoju dwie prostytutki. Jedną z nich gra Kebede. Cage jest bliski utraty zmysłów. Rozumiemy Nicolasa.

DARIA LETAFIEWA - playmate
Odkrycie ukraińskiego „Playboya”, jasno uzmysławiające, że u sąsiadów nie tylko blade posiadaczki blond warkoczy mogą zamieszać w głowach i podważające nasze redakcyjne, patriotyczne przekonanie, że Polki są zawsze najbardziej zachwycające. Poważny argument na rzecz zbliżenia z krajem atamanów.

RAQUEL WELCH - aktorka

Gdybym miał określić jakiś moment, który przesądził o tym, że wiele lat później zostanę naczelnym „Playboya”, to chyba ten, kiedy pierwszy raz zobaczyłem „Milion lat przed naszą erą”, a w nim Raquel Welch. Kwestie cielesności nawet nie kiełkowały jeszcze w moim niewinnym móżdżku, ale wraz z zawieszeniem na ścianie fotosu boskiej Raquel proces upadku można uznać za rozpoczęty.


Nieustraszona pogromczyni męskiego szowinizmu Kazia Szczuka wybrała i skomentowała najseksowniejszych gwiazdorów. Przekonajcie się, czy prawdą jest, że feministki nie lubią mężczyzn.

JACEK PONIEDZIAŁEK - aktor

Piękny, zgrabny, inteligentny, do tego świetny na scenie i przed kamerą. Ideał. Jak to z ideałami najczęściej bywa – kobiety mogą sobie o nim tylko pomarzyć.

ZINEDINE ZIDANE - piłkarz

Zabójczo przystojny. Cudowny. Mroczny bohater romantyczny. Jego szalony gest wobec Materazziego całkowicie mnie oczarował, natychmiast zakochałam się na zabój. Zizou to najseksowniejszy mężczyzna świata, rycerski wobec kobiet, fajny ojciec i mąż. David Beckham przy nim jest kompletnym zerem.


HUGH GRANT - aktor

Uroczy, elegancki, uwodzicielski. Szczupły, a nawet nieco cherlawy, ale w scenie łóżkowej z Andie MacDowell w filmie „Cztery wesela i pogrzeb” był całkiem przyjemny. Fakt, parę lat minęło od tamtej pory, ale ten czas jedynie posrebrzył skronie Hugh.

KEVIN COSTNER - aktor

Facet typu „I’m Your Man”. Amerykańska męskość joggingowa, footballowa, ale pasuje też do whisky z lodem i spinek w mankietach.


JAKE GYLLENHAAL - aktor

Zachwyciłam się nim, oglądając film „Tajemnica Brokeback Mountain”. Grał tam młodego geja kowboja. Chłopięcy, czarujący, wzruszający i tragiczny. Cudownie wyglądał na koniu wśród owiec i na koparce.

PAWEŁ WILCZAK - aktor

Typ Belmondo, czyli piękny brzydal. Zabawny, bardzo zgrabny i swojski. Wart grzechu.


SACHA BARON COHEN jako Ali G - komik

Kobieta zmienną jest, ale jak się okazuje, mężczyzna również. Sacha ma moc przeistaczania się porównywalną tylko z mocą Kasi Kwiatkowskiej (parodiuje Kazię w „Szymon Majewski Show” – przyp. red.). Borat Sadżijev jest raczej przerażający, zwłaszcza jako potencjalny kochanek. Ale Ali G to wcielenie seksownego, niedostępnego czarnego rapera.

CLIVE OWEN - aktor

Oj, to nieprawdopodobny przystojniak! Wygląda na twardziela, nawet trochę łotra, któremu nie sposób się oprzeć.


PAWEŁ MAŁASZYŃSKI - aktor

Spektakularny przystojniak. Tylko błagam, bez wąsika!

JOHN LENNON - człowiek legenda
Pierwszą moją wielką miłością byli moi kuzyni ze Stanów, Jasiek i Antek. Miałam wtedy 11 lat i nie widziałam za nimi świata. A potem zrobiłam się starsza i zachwyciłam się Johnem Lennonem. Miałam wszystkie jego płyty i plakaty z jego podobizną. Znałam na pamięć wszystkie jego piosenki. Był moim wielkim idolem pod każdym względem.

ASHTON KUTCHER - aktor

Demi Moore się poszczęściło. Ma naprawdę ślicznego chłopaka. Mężczyźni (odpowiednio zamożni i ważni) romansują albo żenią się z dziewczynami w wieku swoich córek i nikogo to nie dziwi. Czterdziestolatka z pięknym dwudziestoletnim to wariant moim zdaniem dużo przyjemniejszy dla serca i oka.