Red Star po raz pierwszy w Polsce!

W październiku 2005 roku zawita do Polski zespół Red Star!
/ 16.03.2006 16:57
Wyjątkowa gratka czeka na melomanów nie tylko piosenki żołnierskiej. W październiku w Warszawie i Jeleniej Górze po raz pierwszy wystąpi legendarny zespół Red Star. Zespół da dziesięć koncertów oraz zagra dla korpusu dyplomatycznego.
W Warszawie odbędzie się również jeden niepowtarzalny koncert dla Dzieci z Domów Dziecka, szkół specjalnych, podstawowych, i gimnazjów oraz małych pacjentów szpitali.
Zespół to: wyjątkowy żeńsko-męski chór, soliści, orkiestra - głównie instrumenty dęte, akordeony, mandoliny i skrzypce (instrument ten jest rzadkością w zespołach wojskowych) - popisujący się nieprawdopodobnymi układami i zręcznością cyrkowców balet. Sam chór założony został w latach siedemdziesiątych. Wówczas w skład zespołu wchodziło wówczas kilkunastu artystów. Przez kilkanaście lat grupa rozrosła się do 100 osób.
Za granicą podbili serca Francuzów, Brytyjczyków, Hiszpanów, Amerykanów, Włochów. Grali na wszystkich kontynentach, w ponad 40 państwach. Ich koncerty obejrzało kilka milionów widzów na całym świecie. Po raz pierwszy w żołnierskim zespole, zamiast tradycyjnego męskiego, pojawił się chór mieszany. Na czele zespołu stanął dyrygent i manager Anatolij Bażałkin, w 2003 roku minęło 30-lecie jego twórczej działalności.
Zespół pieśni i tańca "Red Star" pod kierunkiem A.Bażałkina stał się jednym z czołowych żołnierskich zespołów na świecie. W jego repertuarze są znane utwory największych światowych klasyków, także tradycyjne, narodowe pieśni i około 30 numerów tanecznych - wśród nich tradycyjne tańce ludowe rosyjskie i egzotyczne afrykańskie oraz klasyczne, nowoczesne i baletowe.
Chór został uznany za jeden z najlepszych żeńsko-męskich chórów na świecie. Prezentuje prawdziwe mistrzostwo wokalne, jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych. W zespole wyrosła cała plejada wyróżniających się śpiewaków-solistów.
Występy Red Star będą bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych jesieni 2005 roku.

Trasa koncertowa:

Z przyczyn niezależnych od Organizatora występy Chóru odbędą się jedynie w Warszawie oraz Jeleniej Górze.

27.10 - Warszawa, Sala Kongresowa PKiN (bilety: Sala Kongresowa PKiN, Bileteria PKiN, Kasy Teatralne ZASP, Bileteria EMPiK, Kasy Teatralne Wola Park, CH „Sezam”
28.10 Jelenia Góra, Międzyszkolny Ośrodek Sportu (bilety: Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. Bankowa 28, Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1-go Maja 60)

Rezerwacja przez internet: www.ebilet.pl, www.bilecik.info

Konkurs zakończony!

Zaproszenia na koncert w Warszawie otrzymują:

Mirka Zielińska, Poznań
Anna Zielińska, Wronki
Magdalena Król Kiełczewska, Wronki
Aleksander Nikołajewski, Warszawa
Marzanna Wrzosek, Warszawa
Aleksandra Moryc, Warszawa
Irena Rozalia Rajchel, Kraków
Sandra Jekiel, Chorzów
Adam Hoszman, Warszawa
Magda Jakowenko, Warszawa
Małgorzata Nowotka, Warszawa
Krzysztof Budnik, Warszawa
Tomasz Kołodziejczyk, Poniatowa
Elżbieta Ułasiewicz, Warszawa
Joanna Mazurkiewicz, Warszawa
Tomasz Makula, Katowice
Andrzej Pośniak, Warszawa
Jaroslaw Mazanka, Warszawa
Zbigniew Jadczuk, Warszawa
Elżbieta Szajkowska, Warszawa
Joanna Luzak, Legionowo
Karina Szostek, Warszawa
Emilia Duda, Lipce Reymontowskie
Barbara Wąsek, Piaseczno
Lidia Habata, Warszawa
Mariusz Hit, Warszawa
Paulina Nóżka, Nowy Dwór Maz.
Karolina Kurzyńska, Warszawa
Joanna Pawłowicz, Warszawa
Karina Piekarska, Piastów

Zaproszenia wyślemy pocztą na adresy podane w mailu konkursowym!

Zaproszenia na koncert do Jeleniej Góry bedą do odebrania przed koncertem na nazwisko laureata. Zwycięzców powiadomimy mailem o szczegółach dotyczących odbioru zaproszeń.