Okaż serce – kup opaskę!

Teraz i my możemy pomagać innym. Wystarczy kupić niebieską opaskę Polskiej Akcji Humanitarnej.
/ 26.09.2005 12:36

Świat oszalał na punkcie kolorowych opasek na rękę. Noszą je zwykli ludzie i tak znane osoby, jak Bill Clinton czy Bono. Ich sprzedaż przynosi dobroczynnym fundacjom miliony.

Odkręcamy kran i... już! Dla większości z nas to oczywiste – woda jest w nim zawsze. Każdego dnia, nawet tego nie zauważając, zużywamy olbrzymie jej ilości do gotowania, mycia czy sprzątania. Najbardziej rozrzutni potrafią zużyć kilka litrów do zwykłego mycia zębów.

Jednak dla wielu ludzi na całym świecie dostęp do czystej wody to nie oczywistość, lecz przedmiot codziennej troski, a czasami nawet prawdziwej walki, której stawką jest życie. Polska Akcja Humanitarna chce im pomóc. Pieniądze na ten cel chce zdobyć, sprzedając niebieskie silikonowe bransoletki z napisem "Zbieram wodę". Jedna kosztuje tylko 5 złotych.
– Każdy, kto ją kupi, może mieć świadomość, że zaopatrzył jakiegoś człowieka w miesięczny zapas wody niezbędnej do przeżycia – powiedziała na konferencji prasowej inaugurującej akcję szefowa PAH, Janina Ochojska. Z pieniędzy zebranych ze sprzedaży opasek wybudowane zostaną studnie, w pierwszej kolejności w dotkniętym klęską suszy Sudanie. Akcja zostanie przeprowadzona przy współpracy z innymi organizacjami międzynarodowymi i dzięki dotacjom z Unii Europejskiej i UNICEF. Janina Ochojska ma nadzieję, że budowa studni rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Bądźmy modni, bądźmy dobrzy – kupujmy niebieskie opaski!
Przyłącz się do akcji!
Niebieską opaskę z napisem "Zbieram wodę" za jedyne 5 złotych możemy kupić w salonach EMPik, Inmedio, Relay i sklepach CroppTown. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej.
Na początek przygotowano ich 47 tys. Powinny jak najszybciej znaleźć się na naszych rękach!

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia są zatrważające. Przyczyną 80 procent zachorowań w krajach rozwijających się jest brak dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych. Zakażona, brudna woda zabija więcej ludzi niż AIDS, nowotwory czy wojny. W biednych krajach Afryki i Azji z powodu chorób związanych z niedostatkiem czystej wody każdego dnia umiera około 6 tysięcy dzieci. Ostatnio jednak szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w nękanym suszą i wojną domową Sudanie. Polska Akcja Humanitarna chce zbudować tam studnie. Liczy się każda złotówka

1,1 miliarda ludzi na Ziemi nie ma dostępu do wody pitnej wynika z danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jedynie 2 procent z nich mieszka w Europie, 65 procent pochodzi z Azji, 27 procent z Afryki.