Nowe życie Alicji Janosz fot. Anna Powierża (facebook.com/alicjajanosz)

Nowe życie Alicji Janosz

Małżeństwo, rodzina, nowa płyta. Odmieniona zwyciężczyni "Idola" powraca po latach.
/ 21.08.2011 12:02
Nowe życie Alicji Janosz fot. Anna Powierża (facebook.com/alicjajanosz)
Alicja Janosz wygrała I edycję "Idola" kiedy miała 16 lat. Wtedy pokochał ją cały kraj. Zdobyła sławę, rozpoznawalność i możliwość nagrania debiutanckiego albumu. Chociaż płyta pokryła się złotem to została chłodno przyjęta przez krytyków. Alicja zdecydowała się zawiesić karierę. Przez ten okres dojrzała i zmieniła się nie do poznania. Dziś wraca i już na jesień zaplanowała premierę nowego albumu "Vintage".

- Vintage to łączenie nowego ze starym, ale myślę, że bardzo dobrze odzwierciedla to, czego szukam w muzyce. Jestem dzieckiem popkultury, ale od kilku dobrych lat odkrywam korzenie muzyki, dzięki czemu dotarłam do soulu, jazzu i bluesa - powiedziała Alicja w rozmowie z Polki.pl.

Przy pracy nad płytą pomagał jej mąż, Bartosz Niebielecki. Poznali się ponad trzy lata temu podczas jednego z festiwali bluesowych. Od roku są małżeństwem. Tworzą zgrany duet zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Efekty tej współpracy można zobaczyć i posłuchać w teledysku do singla "Jest jak jest", który promuje najnowszy album Alicji.


diva