POLECAMY

Zołza pożeraczką męskich serc

Zależało Ci na tym aby było miło, a wyszło jak zwykle... Spotykaliście się regularnie od kilku tygodni, dzwonił prawie codziennie a teraz z wyczekiwaniem wpatrujesz się w wyświetlacz telefonu. Maleńkimi kroczkami dociera do Ciebie świadomość, że jego obecność w Twoim życiu nie była wcale bezinteresowna. Powiedzmy sobie szczerze - byłaś zbyt mila. Najwyższy czas skończyć z uprzejmością i dowiedzieć się dlaczego mężczyźni kochają zołzy.

Zależało Ci na tym aby było miło, a wyszło jak zwykle... Spotykaliście się regularnie od kilku tygodni, dzwonił prawie codziennie a teraz z wyczekiwaniem wpatrujesz się w wyświetlacz telefonu. Maleńkimi kroczkami dociera do Ciebie świadomość, że jego obecność w Twoim życiu nie była wcale bezinteresowna. Powiedzmy sobie szczerze - byłaś zbyt mila. Najwyższy czas skończyć z uprzejmością i dowiedzieć się dlaczego mężczyźni kochają zołzy.

Pierwsze wtajemniczenie
Bardzo prawdopodobne, że to co teraz przeczytasz na długi czas zmieni Twój stosunek do płci przeciwnej. Przeczytaj z uwagą każde zdanie i spróbuj przypomieć sobie kiedy ostatni okazałaś mu swoją niezależność. To więcej niż pewne, że każda z nas zna jakąś „uprzejmą dziewczynę”, która brak pewności siebie nadrabia zbytnią troską. Nieświadomie oddaje wszystko mężczyźnie, którego ledwo zna. Samo dawanie nie było by może najgorsze, gdyby nie fakt, że niczego nie oczekuje w zamian. Zamiast tego licy jedynie na odrobinę uznania. A z tym niestyty może być różnie...

Kochana zołza pożeraczką męskich serc

Sprawdzona recepta na spektakularną katastrofę
W kolorowych poradnikach dla kobiet aż roi się od rad zaczynających się słowami : "Zbór to dla niego- napewo będzie zaszczycony". Pod krótkim wstępem znajdziemy przepis na wykwintne potrawy których przygotowanie zajmuje pół dnia a po składniki trzeba jechać do najdroższych delikatesów. Szczęściem było by gdyby te porady tyczyły się tylko kulinariów, bo mężczynza mógłby się przynajnmiej najeść. Niestety "dobre rady" wykraczają często poza tą z pozoru niegroźną działkę, proponując nam seks na jednej z pierwszych randek. Panie stosujące sie do porad nawet nie mają pojęcia, że oto właśnie w zaciszu własnego domu przygotowały sobie bombę zegarową, która coraz głośniej tyka. Jeśli którąś z wspomnianych porad wykorzystasz na randce, jesteśy prawie pewni, że będzie to wasze ostatnie spotkanie.

Ceń siebie bo na to zasługujesz

Kolejna część wtajemniczenia brzmi dość banalnie, ale naprawdę działa. I co najwazniejsze jest to pierwszy krok do tego, abyś zaczęła właściwie rozumieć relacje damsko - męskie. Zacznij traktwać siebie i swoje życie jak priorytet a uwierzy, że jesteś kobietą stworzoną wprost dla niego. Zapewne zastanawiasz się dlaczego o tym mówimy? Ludzie większym szacunkiem darzą osoby, które umieją żyć własnym życiem i nie starają się na siłę naprawiać świata. Ta zasada niemal zawsze sprawdza się w stosunku do mężczyzn.

Niezależność to podstawa każdej zdrowej relacji

Zakładamy z góry, że zależy Ci na budowaniu zdrowych relacji, które niekoniecznie zaczynają się współnie spedzoną nocą suto zakrapianą czerwonym winem. Daruj sobie również nagminne podrywanie meżczyzn i wyręczanie ich w zabieganiu o Twoje względy. Kobiety skazane na sukces nie dają po sobie poznać, że zależy im na mężczyźnie. Jak? Stosują prostą regułę psychologiczną- im więcej starań włożymy, tym trudniej będzie nam zrezygnować z danej relacji. 

Nie uganiaj się za nim

Kobietom, które zbyt mocno zabiegają o względy męzczyzn zdarza się, nie zauważyć, że nasz nowy towarzysz specjalnie nie dzwoni, aby sprawdzić jak zareagujemy. Zdecydowana większość  kobiet daje się jednak zapędzić w przysłowiowy kozi róg i sprowokować to wybuchowej reakcji. Niby niepozorna reakcja, która w reakcji z przyjaciółką jest jak najbardziej na miejscu w kontakcie z mężczyzną może świadczyc o tym, że traktujesz go jak kandydata na mężczyznę swojego życia. Jeśli więc po tygodniu "ciszy" zareagujesz emocjonalnie, to on zdobędzie poczucie nad sytuacją i dojdzie do wniosku, że nie warto o ciebie zabiegać. Zamiast tego udaj, że bawiłaś się na tyle świetnie, że po prostu nie zauważyłaś jego nieobecności.

Rola tajemnicy
Może to zabrzi jak banał, ale Twój stosunek do siebie samej decyduje o tym, jak widzi Cię otoczenie w tym także mężczyzna. Nie próbuj więc zakładać, że nie jesteś wystarczająco atrakcyjna na to, żeby podobać się mężczyźnie. Twoje nieco za grube uda, pryszcz na nosie czy mały biust to rzecz względna i bardziej liczy się tutaj ogólna aparycja. Daruj sobie równeż próbe umartwiania siebie w obecności atrakcyjnego faceta. Prędzej pomyśli, iż coś z Tobą nie tak zamiast przekonywać Cię do sposobu postrzegania własnej urody. Kobiecy słyną z chęci zieniania mężczyzn, sami zaintresowani- niekoniecznie.

Cenne poczucie niedosytu
Kobieta znająca własną wartość nigdy nie przestaje być sobą w związku. Nie traci przyjaciół i nie rezygnuje z własnych zainteresowań. Nie ma zwyczaju poświęcać się dla mężczyzny, bo wie, że równie dobrze było by jej z nim, jak i bez niego. Ponadto wychodzi z założenia, iż osoba słabiej zaangażowana na początku znajomości automatycznie przyciąga partnera. Jeśli więc mamy do wyboru uganiać,się za mężczyzną, albo pozostać dla niego cenną zdobyczą wierzę, że wybierzemy tą drugą.

Dysponuj swoim czasem
Możliwe, że zabrzmi to dość kontrowersyjnie, ale nie powinnaś się spieszyć kiedy mężczyzna okazuje Ci swoją niecierpliwość. Poruszaj się zgodnie z własnym rytmem dnia i nie pozwalaj sobie przejąć nad nią kontroli. Jesli mężczynza nie uszanuje Twojego czasu zyskasz przynajmniej poczucie własnej godności.

Waga poczucia humoru
Każdy z nas bez wzgędu na płeć, śmiejąc się zyskuje dystans do samego siebie. Dowcip, który opowiadamy świadczy również o nas. Zdradza jakie poczucie humoru przejawiamy oraz to, co nie jest dla nas tematem do kpin. W relacji płci ważne jest aby nigdy powodem do śmiechu nie stał się brak szacunku.

Własna pasja kluczem do sukcesu
Może wydawać się to dziwne, ale na niezliczonych przypadkach można dowodzić reguły, że Ilekroć mężczyzna nie czuje się pępkiem świata dla swojej kobiety -  od razu bardziej mu na niej zależy. Dama dysponująca własnymi zainteresowaniami nie ma mu zazłe tego, że w danej chwili nie miał dla niej wystarczająco dużo czasu. Potrafi doskonale bawić się we własnym towarzystwie, ale tym samym on nie ma monopolu na przestrzeń do wynajęcia w jej głowie.

Kult pięknego ciała
Kobieta współczesna dba o swoje zdrowie i wygląd, ponieważ szacunek do samej siebie odzwierciedla się w tym, jak dba o swoja powierzchowność. Nie przejmuje się zanadto aluzjami mężczyzny do czerwonej szminki i z premedytacją będzie jej używać. Dlaczego? Nie ze chęci postawienia na swoim, ale raczej z przekonania, iż sama wie co dla niej dobre. A co jeśli nie uda się jej w ten sposób zwrócić zainteresowania. Z całą pewnościa nabierze przeknania do tego, że odrobina samolubności jeszcze nikomu nie zaszkodziła a prawdopdobnie uratowała ją przed zwykłym wykorzystywaczem naiwnych pań.
 

Na podstawie "Dlaczego faceci kochają zołzy?" Sherry  Agrov
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (20)
/5 lat temu
Bardzo słusznie. Byłam anty-zołzą w kilku związkach. Efekt? Wiele pustych słów o tym jaka byłam cudowna, ale tak się złożyło, że on ma inną, która co prawda do pięt mi nie dorasta, ale niestety on musi zostać z nią, bo cośtam cośtam i bla, bla, bla, bla...
/5 lat temu
Dla mnie zołza to zwykła suka, arogancka, bezczelna, bezkompromisowa, bezwzględna, egoistyczna. Pierwsze wtajemniczenie (poprawna relacja wygląda tak, że należy dawać, troszczyć się i być uprzejmym, wymagając tego samego od drugiej osoby), Sprawdzona recepta na spektakularną katastrofę ( z tym to jest rożnie jak facet będzie w porządku to nawet odwdzięczy się jej z nawiązką), Ceń siebie bo na to zasługujesz ( ja cenię siebie samego i jednocześnie naprawiam świat, choć po mnie tego nie widać ) Niezależność to podstawa każdej zdrowej relacji ( w jakimś stopniu trzeba być zależnym od partnera/ki, ale trzeba też być stanowczym), Nie uganiaj się za nim ( partnerzy powinni zabiegać o siebie w stosunku 50:50), Rola tajemnicy ( zgadzam się), Cenne poczucie niedosytu (nie lubię kobiet bezkompromisowych), Dysponuj swoim czasem (gardzę kobietami bezkompromisowymi ), Waga poczucia humoru (zgadzam się), Własna pasja kluczem do sukcesu (zgadzam się), Kult pięknego ciała (zgadzam się). Tekst typowo pisany w stosunku do ciot i frajerów, których można łatwo wykorzystywać i manipulować, a takich jest 80 % społeczeństwa, ale na pewno nie jest w stosunku do prawdziwych mężczyzn. Zainteresujcie się lepiej tematem rozwoju osobistego, a to wam pomoże zmienić się na lepszych ludzi, a nawet wyjść z depresji, pozdro :D
/5 lat temu
zapomniałem dodać, że dla mnie liczy się to czy kobieta jest pełnowartościowym człowiekiem i to jakie i ile ma zalet :D
POKAŻ KOMENTARZE (17)