Współżycie przy ciasnej pochwie. Co zrobić, żeby się udało? fot. Adobe Stock

Współżycie przy ciasnej pochwie. Co zrobić, żeby się udało?

Współżycie przy ciasnej pochwie nie jest, jak się powszechnie wydaje, jedynie problemem dziewic. Pochwica może przydarzyć się kobiecie na każdym etapie życia bez względu na jej bogate doświadczenia seksualne. Ta przypadłość nie zależy od rozmiaru pochwy czy penisa, ale od psychiki kobiety.
/ 03.01.2019 13:25
Współżycie przy ciasnej pochwie. Co zrobić, żeby się udało? fot. Adobe Stock

Współżycie przy ataku pochwicy jest praktycznie niemożliwe, ponieważ przy każdej próbie penetracji kobieta mimowolnie zaciska mięśnie pochwy.
Nikt niczemu nie jest tu winny, ponieważ zaciskanie wejścia do pochwy jest ruchem nieświadomym i często bolesnym. Dlaczego tak się dzieje, że niektóre kobiety cierpią na pochwicę? Dlaczego niektórym zdarzają się tylko epizody, a inne stale zmagają się z tym problemem? Na czym polega leczenie i czy jest się czym martwić?

5 dysfunkcji seksualnych kobiet, które rujnują współżycie

Współżycie niemożliwe, bo...

Pochwica ma swoje główne źródło w psychice. Kobieta może w ten sposób manifestować lęk przed zbliżeniem np. z braku doświadczenia albo w wyniku traumatycznych przeżyć.
Jedną z głównych przyczyn są złe skojarzenia ze współżyciem np. w wyniku gwałtu, molestowania w dzieciństwie czy rygorystycznego wychowania.
Inne powody występowania pochwicy, to zbyt duże oczekiwania partnera w stosunku do umiejętności czy też potrzeb kobiety albo przeciwnie - jego brak doświadczenia, skutkujący bolesnym współżyciem czy też trudności ze wzwodem i utrzymaniem wzwodu.
Pochwica zdarza się zarówno niewyedukowanym seksualnie dziewczynom, jak i dojrzałym kobietom. Jeśli z jakiegoś względu relacja ich nie zadowala i nie potrafią wyrazić swoich uczuć na co dzień, to niechęć do partnera może objawić się pochwicą.

To nic strasznego, ale...

Jeśli pochwica jest wydarzeniem odosobnionym, to nie ma powodu do niepokoju. Kiedy jednak zdarza się notorycznie warto poszukać pomocy nie na internetowych forach, ale u specjalisty.
Warto poradzić się ginekologa, który wykluczy medyczne podłoże pochwicy lub seksuologa czy psychologa, którzy zajmą się psychiczną stroną przypadłości.
Dobra wiadomość jest taka, że pochwicę się leczy, ale w zależności od jej przyczyn stosuje się różne środki. Od mechanicznych ćwiczeń rozszerzających pochwę (w ostateczności stosuje się zabiegi rozszerzające pochwę), przez środki przeciwlękowe, po terapię.

Sprawdź koniecznie!
Wszystko, co chcesz wiedzieć o tabletce po stosunku, ale boisz się zapytać
Czy podczas pettingu można zajść w ciążę?
Miłość grecka - od czego zacząć, by nie zaszkodzić sobie i partnerowi?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)