Popraw sobie humor! Jest na to kilka sposobów!

Sposoby na poprawę humoru

Jeśli od kilku dni masz kiepskie samopoczucie - pora je poprawić!
/ 18.09.2011 21:09
Popraw sobie humor! Jest na to kilka sposobów!

Zły humor, smutek, stany depresyjne mogą nękać każdego i o każdej porze roku. Najwyższa pora pokonać swoje humory i w pełni cieszyć się życiem!

Sport

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu poprawia samopoczucie. Podczas ćwiczeń fizycznych uwalniają się endorfiny odpowiedzialne za dobry humor. Dlatego warto poćwiczyć! Czy na siłowni, czy na basenie - czy samej w domu. Pamiętaj także, że uprawianie sportu spowoduje, że będziesz miała więcej energii. Inaczej mówiąc - więcej Ci się będzie chciało!

Zobacz też: Czy to już depresja?

Dieta

Zdrowe odżywianie automatycznie poprawia nasze samopoczucie. Jednak, jeśli masz stan depresyjny i marzysz o czekoladzie, która jest C niezbędna do szczęścia - nie odmawiaj sobie. Zrób np. gorącą czekoladę i włącz komedię! To powinno pomóc, przynajmniej chwilowo.

Jeśli jednak chcesz zadbać o zdrowie swej duszy na dłużej wprowadź do swojej diety dużo owoców i warzyw. Jak mówi popularne przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch!

Zabiegi kosmetyczne

Zadbaj o swoje ciało. Zafunduj sobie odprężającą kąpiel, pomaluj paznokcie, zrób maseczkę. Wybierz się do kosmetyczki, do fryzjera... Kobietom nic tak nie poprawia humoru, jak świadomość, że wyglądają jak boginie!

Zakupy

A może zakupy? W końcu zakupy poprawiają humor! Jedna bluzeczka, no może dwie... Uważaj tylko, żeby nie popaść w zakupoholizm!

Wyjdź do ludzi

Nie zamykaj się w domu! Wyjdź do ludzi, spotkaj się ze znajomymi, zaszalej. Nie ma sensu alienować się i zamartwiać w samotności! Jeśli potrzebujesz się wygadać skorzystaj z pomocnego ramienia przyjaciółki.

Zobacz też: Jak pielęgnować przyjaźń?