Randka na odświeżenie związku

Czy pamiętacie swoją pierwszą, wspólną randkę? Co czuliście przed wyjściem? Jakie wrażenie zrobiła na Was ukochana osoba? Gdzie byliście i co robiliście? Jeśli nie, to może warto sobie przypomnieć te, wspólnie spędzone chwile?
/ 20.08.2007 06:41
Doskonale pamiętam pierwszą randkę na którą zaprosił mnie mój Mąż. Było późne popołudnie, a ja wciąż snułam się po domu w nocnej koszuli. Kiedy dostałam telefon i usłyszałam, że za pół godziny będzie na mnie czekał na dole – spanikowałam. Kompletnie nie byłam na to przygotowana, ale już chwilę później, szliśmy razem na piwo. Doskonale zapamiętałam każdy moment tamtego spotkania. Wszystko było wówczas takie inne, przyjemne i magiczne. Wtedy nie przypuszczaliśmy, że ten dzień będzie początkiem naszej wspólnej drogi przez życie.

Wspomnienie tamtych chwil, do dziś stanowi dla mnie motywację do działania i jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji. Nic więc dziwnego, że randki uważam za najlepszy sposób na odświeżenie związku i poprawę jego kondycji – mają one bowiem pozytywny wpływ na naszą psychikę i działają kojąco na zszargane małżeńskimi spięciami dusze.

Twierdzenie, że randki to przywilej przeznaczony wyłącznie dla osób, nie pozostających w związku małżeńskim to kompletna bzdura. Jestem zdania, że wszystkie małżeństwa (również te, posiadające dzieci) mają prawo do randek i romantycznych kolacji, tylko we dwoje!

Umówcie się, że przynajmniej raz w miesiącu, wybierzecie się na randkę. Jeśli nie macie pojęcia, jak się zabrać do zorganizowania takiego przedsięwzięcia, zapraszam do lektury!

Przed randką

Wybierzcie dogodny dla Was termin. Najlepszy będzie dzień wolny (np. weekend), albo każdy inny dzień, w którym oboje możecie wziąć z pracy jeden dzień urlopu. Ustalcie również godzinę spotkania, żebyście spokojnie mogli pozałatwiać niezbędne sprawy organizacyjne.

Jeśli macie dzieci, odpowiednio wcześnie zastanówcie się nad zorganizowaniem dla nich opieki. Nawet jeżeli planujecie tylko wspólny wieczór w domowym zaciszu, postarajcie się, żeby nikt Wam nie przeszkadzał.

Możecie liczyć na pomoc swoich rodziców? Świetnie! Poproście ich, żeby tego dnia zajęli się wnukami – na pewno się zgodzą. Ustalcie również, o której godzinie ich zmienicie i w miarę możliwości postarajcie się dotrzymać słowa. Następnym razem chętniej się zgodzą, gdy zobaczą, że jesteście słowni.

Możecie także poprosić o pomoc, jakieś zaprzyjaźnione i zaufane małżeństwo, któremu przy okazji, będziecie mogli zrekompensować się w podobny sposób. W ostateczności, poszukajcie opiekunki (może to być ktoś z rodziny), której zapłacicie za wykonaną pracę.

Ustalcie kto się czym zajmie i podzielcie się obowiązkami – w przyszłości zamienicie się zadaniami, a jednocześnie nie będziecie mieli wrażenia, że wszystkie obowiązki spoczywają na barkach jednego z Was.

Jeżeli Mąż podejmuje się organizacji randki – niech pamięta o zakupieniu biletu do kina, czy rezerwacji stolika w restauracji. Ty zajmij się wówczas zorganizowaniem opieki dla dzieci.

Jeżeli na randkę wybieracie się samochodem – Mąż niech odwiedzi myjnię samochodową i stację benzynową, a Ty w tym czasie zajmij się sobą – idź do fryzjera, oddaj się kosmetycznym zabiegom. Zrób się na bóstwo i zaskocz swojego mężczyznę!

Może nawet warto pokusić się, o rezerwację hotelowego pokoju. Raz na jakiś czas, możecie sobie na to pozwolić. Miło rozpoczęty wieczór, wcale nie musi kończyć się na romantycznej kolacji czy kinowym seansie. Ten jeden raz, nie przejmujcie się tym, że dzieci są za ścianą.

Ustalcie kwestię strojów na wieczór, żeby uniknąć krępujących sytuacji. Jeśli wybieracie się do eleganckiej restauracji, nie wypada przyjść w podartych jeansach i flanelowej koszuli. Jeżeli natomiast macie w planach jakiś ekstremalny wypad – głupio byłoby, gdybyście (nieświadomi planów swoich partnerów) pojawili się na turystycznym szlaku w wieczorowych kreacjach.

W miarę możliwości, przygotowujcie się do spotkania oddzielnie – przypomnijcie sobie czasy, kiedy umawialiście się na randki, gdy nie mieszkaliście razem. Umówcie się tego dnia w konkretnym miejscu lub ustalcie o której godzinie, Mąż po Ciebie przyjedzie.

Mężczyźni niech pomyślą o kwiatach. Nie musi to być gigantycznych rozmiarów bukiet, na kolana powalić potrafi nawet najmniejszy, wręczony od serca kwiatek. Powszechnie bowiem wiadomo, że kobiety uwielbiają otrzymywać kwiaty i nawet ja, nie jestem tu wyjątkiem.

W trakcie randki

To jest Wasz wieczór, dlatego nie pozwólcie by cokolwiek zakłóciło Wasz spokój. Tego dnia, macie pełne prawo do całkowitej beztroski. Jeżeli to możliwe, zostawcie telefony komórkowe w domu (lub je wyłączcie) – niech tego dnia, przestaną dla Was istnieć. Jeśli martwicie się, czy osoba zajmująca się dziećmi da sobie radę, weźcie ze sobą telefon - zostawcie jego numer opiekunowi, ale poproście, żeby dzwonił wyłącznie w bardzo pilnych sprawach.

Wychodząc z domu, zostawcie za drzwiami wszelkie zmartwienia i smutki. Tego dnia, pozwólcie kłopotom, zejść na dalszy plan. Jeśli na chwile o nich zapomnicie, być może następnego dnia obudzicie się z idealnym rozwiązaniem u boku. Podładujcie Wasze wewnętrzne akumulatory, a być może wszystko stanie w zupełnie nowym, bardziej sprzyjającym świetle.

Nie rozmawiajcie o pracy – dziś macie wolne, więc nie zawracajcie sobie głowy zawalonym projektem. Nie warto również, przejmować się w takich chwilach, nieznośnym szefem, zazdrosnym kolegą czy złośliwą sekretarką. Skupcie się na przyjemniejszych rzeczach, powspominajcie Wasze pierwsze spotkania, rozluźnijcie się i dobrze się bawcie.

Po randce

Warto pomyśleć o podziękowaniu za wspólną kolację, czy spacer przy świetle księżyca. Słodka karteczka z miłosnym wyznaniem dla Ukochanej, śniadanie do łóżka dla Ukochanego, a może by tak… z resztą, Wy już sami najlepiej wiecie…


Karolina Małgorzata Górska