Ciało po ciąży - seks po porodzie fot. Fotolia

Mój mąż mnie zdradził - niewierność w związku

Wiadomość o zdradzie partnera zawsze jest dla nas ciosem. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy dowiesz się, że Twój partner miał romans
Marta Wilczkowska / 25.11.2013 16:04
Ciało po ciąży - seks po porodzie fot. Fotolia
Mam 33 lata i jestem matką trójki dzieci. Do niedawna myślałam, że żyję w lojalnym związku. Tymczasem niedawno dowiedziałam się, że mąż zdradza mnie już od pół roku.

Przeżyłam szok i do tej pory nie potrafię sobie z tym poradzić. Zadawałam sobie i jemu to samo pytanie – dlaczego? W czym ona jest lepsza ode mnie? Szukałam w sobie winy, a przecież to nie ja zawiniłam. Kocham go mimo krzywdy, którą mi wyrządził, kochają go dzieci, które niczemu nie są winne, i dlatego nie wiem, czy powinnam odejść. Za bardzo nie mam gdzie i nie mam za co żyć, bo nie pracuję. Na początku oszukiwał, kiedy pytałam, czy dalej się kontaktują. Tamta dzwoniła do niego, nie daje za wygraną. Mówię mu: zdradziłeś raz, zdradzisz następny, a on na to, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Co robić?

Co zrobić, kiedy partner zdradza?


Zdrada nie jest niczym przyjemnym i często na lata burzy zaufanie do drugiej osoby. Ale to wcale nie oznacza, że musi zakończyć się rozpadem związku. Takie myślenie, że „zdradził raz, zdradzi następny” jest niczym nieuzasadnione. Przecież ludzie popełniają błędy, nawet te najcięższego kalibru, żałują, zmieniają swoje życie. Jeśli nie jesteś w stanie uwierzyć, że mąż to potrafi, to rzeczywiście lepiej odejść niż żyć w piekle nieustannych podejrzeń. Ja bym zrobiła co innego. Zajęła się swoim życiem, podjęła pracę i podbudowała nadwątlone przez męża poczucie własnej wartości.

Czytaj także:

Odpowiadała Ula Zubczyńska z Przyjaciółki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (734)
/10.05.2019 08:51
Hej jestem z mężem 10lat ostatnio dowiedziałam sie że mój mąż spotkał sie z inna kobieta były sms tel trwało to ponad półtora miesiąca.... Gdy sie dowiedziałam świat nagle stanol nie mogłam uwierzyć nie on on by tego nie mógł zrobić nie jest zdolny a jednak to on mój ukochany i gdy bym w porę tego nie zauważyla doszły by pewnie do sexu choć obie str twierdzą ze nie doszło bo rozmawiałam z ta dziewczyna.... Mamy dwójkę dzieci niby nic sie nie stało nie doszło do zdrady tylko sie pocałował ale fakt ze pociąglo go do tego jest szokiem.... Minol miesiąc mąż stwierdził ze to był błąd przeprosił żałował nawet starał sie był inny ale ja nke umiem tego wyrzucić głowy ciągle myślę kiwdy bd następny raz czy jeśli bd to odejdzie z nią.... On powiedział ze to był jeden i ostatni błąd ale nie wierzę nie potrafie mu zaufać ciągle to wszystko wraca czy to kiedyś minie?
/31.05.2017 13:17
Ja wybaczyłam zdradę powiedzmy zostałam z mężem ale po trzech latach myślę że popełniłam błąd i nie chodzi o to że on się nie stara bo robi wszystko żebym zapomniała uważam że wtedy chciałam pokazać kochance że z nią wygram tylko że to mi nie wystarczyło... żadna satysfakcja.. widzę w mężu same wady a nie tak powinno wyglądać małżeństwo
/17.05.2017 13:19
Moj tak samo postapił kochane dziewczyny po 38 latach jestesmy juz dziadkami i po rozwodzie ma kochanke mlodsza duzo.Trudno przezylam to co wy.Teraz wychodze na prostą jest mi bez niego lepjej.ZYCZE WAM TEGO Z CALEGO SERCA .
POKAŻ KOMENTARZE (731)