para fot. Adobe Stock

Mężowie pulchnych kobiet są szczęśliwsi i żyją dłużej (WYNIKI BADAŃ)

Kilka nadprogramowych kilogramów gwarancją szczęścia dla twojego partnera? Co ci naukowcy wymyślili?
Małgorzata Germak / 12.08.2019 10:18
para fot. Adobe Stock

Ty się martwisz nadwagą, a być może twój mężczyzna dzięki temu jest szczęśliwszy. :-) Psychologowie, którzy opublikowali wyniki swoich badań na łamach jednej z argentyńskich gazet, uważają, że mężowie pulchnych kobiet częściej się uśmiechają. Do jakich jeszcze wniosków doszli?

5 sprawdzonych sposobów zakochanych par na szczęśliwy i udany związek

Badania zostały opublikowane na łamach argentyńskiej gazety „Nuevo Diario”. Dwaj psychologowie – dr Filemón Alvarado i dr Edgardo Morales – twierdzą, że ich badania potwierdzają, że pulchne kobiety czynią mężczyzn bardziej szczęśliwymi niż szczupłe panie. Według naukowców mężczyźni związani z kobietą, która ma trochę nadprogramowych kilogramów, lepiej radzą sobie z problemami, częściej się uśmiechają i żyją dłużej niż partnerzy szczupłych kobiet. Badacze uważają, że są oni dziesięciokrotnie bardziej szczęśliwi.

Argentyńska gazeta donosi też, że na podstawie tych badań szczupłe kobiety zachowują większą rezerwę, są mniej ekspresyjne w okazywaniu emocji i bardziej nieprzyjazne. Natomiast pulchne panie lepiej przewidują potrzeby partnera i potrafią być bardziej opiekuńcze.  

Zgadzacie się z tymi stwierdzeniami?

Czytaj też:Pary, które dzielą się obowiązkami domowymi, częściej uprawiają seks. Są na to badania!Romantyczny wieczór uratuje twój związek przed rutyną

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/18.05.2018 16:14
No panowie, dajcie spokój. Jak wam sprzęt nie działa to bierzcie iqman. Środek na potencje. UStabilizuje wam wszystko w tych sprawach i wyreguluje poziom testosteronu.
/16.05.2018 10:36
Szczepisz siebie i swoje dzieci? A wiesz przynajmniej czym? to posłuchaj i obudź się. Przykładowo szczepionka przeciw grypie- nigdy nie przeszła żadnych badań dotyczących jej skuteczności jak i inne szczepionki. To jest pranie mózgu i zmuszanie ludzi do szczepień dla kasy i ogłupiania społeczeństw: wpisz na ytube i posluchaj do konca! "Jerzy Zieba w "Wagnerówce" - Wezwanie do zmiany systemu" prościej się wytłumaczyć nie da