Masz zły nastrój? Popraw go!

Masz zły nastrój? Popraw go!

Dopadła Cię chandra? Twój zły nastrój, niechęć do wszystkiego przeszkadza Ci w normalnym funkcjonowaniu? Są sposoby, by to zmienić. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak drobne przyjemności wpływają na samopoczucie. Najwyższa pora poznać kilka trików na polepszenie humoru!
/ 21.10.2010 08:05
Masz zły nastrój? Popraw go!

Obniżenie nastroju w wielu przypadkach łączy się z brzydką pogodą, najczęściej typowo jesienną szarugą, deszczem i niskim ciśnieniem atmosferycznym. Są osoby, które przy takiej aurze rozkwitają, jednak większość ludzi deklaruje, że nie lubi brzydkiej pogody i przypisuje jej swój obniżony nastrój.Brakuje Ci światła? Polecamy wizytę w solarium lub terapię świetlną

Niewłaściwa dieta również może być przyczyną obniżonego nastroju. Wydaje się, że prawidłowe odżywianie chroni nas przed wieloma chorobami i przejściowymi, nieprzyjemnymi stanami. Dieta uboga w mikroelementy, zwłaszcza w magnez, którego związki z nastrojem potwierdza wiele badań, może przyczynić się do gorszego samopoczucia, a wyrównanie niedoborów magnezu powoduje powrót dobrego nastroju.

Zobacz też: Czym jest prokrastynacja?

Słodycze

Jeśli mowa o diecie, nie sposób nie wspomnieć o czekoladzie i słodyczach. Rzeczywiście, mogą one powodować poprawę nastroju, jednak ich efekty są krótkotrwałe i wymagają coraz większego spożycia. Współcześnie mówi się o problemie powszechnego uzależnienia od cukru, który nie jest dla nas korzystny.

Mechanizm działania związków zawartych w czekoladzie oparty jest na endorfinach i magnezie, można więc próbować zastąpić czekoladę odpowiednią modyfikacją diety i uprawianiem sportu, podczas którego również dochodzi do uwalniania endorfin do krwi, co odczuwamy jako poprawę nastroju.

Zobacz też: Czym jest samotność?

Sposób na stres

Stres może być przyczyną złego nastroju. Przykre wydarzenia w domu lub pracy, niepewność, konflikty, itp., mogą wpłynąć na nasze samopoczucie. Jeśli martwimy się lub przeżywamy jakieś wydarzenia, możemy spróbować świadomie uwolnić się od tych myśli. Dobre rezultaty daje też zajęcie się swoim hobby, robieniem tego, co sprawia nam przyjemność.

Czytaj więcej na: Jak poprawić sobie nastrój?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/06.12.2014 00:26
mnie pomaga najbardziej ziołowy lek bez recepty Nervomix Control
/19.10.2014 19:30
U mnie najlepszym sposobem na poprawę nastroju jest wypad za miasto. Jazda samochodem jest tym co mnie najbardziej uspokaja i rozluźnia. Często korzystam z usług wypożyczalni Panek i jeżdżę/podróżuję różnymi samochodami co daje mi ogromną frajdę.
/15.11.2013 15:45
Poziom stresu redukuje światłoterapia. Jest to bezpieczny, nieinwazyjny sposób na poprawę samopoczucie. Nie trzeba już siedzieć długo pod lampą, ani chodzić na kosztowne seanse. Ostatnio zrobiło się głośno o "świetlnych" słuchawkach.
POKAŻ KOMENTARZE (4)