Kiedy uprawiać seks, jeśli chcesz zajść w ciążę? Naukowcy to ustalili!

seks fot. Adobe Stock
Naukowcy ze Szwajcarii twierdzą, że męskie nasienie ma własny, całodobowy zegar wewnętrzny. Co to oznacza?
Małgorzata Germak / 18.07.2018 13:26
seks fot. Adobe Stock

Jeśli starasz się o dziecko ze swoim partnerem, te informacje mogą cię zainteresować. Naukowcy uważają, że najlepszy czas i miesiące na uprawianie seksu, jeśli chcesz zajść w ciążę, to godzina 7.30 w marcu, kwietniu i maju. Właśnie wiosna sprzyja jakości męskiego nasienia, które – jak uważają naukowcy ze Szwajcarii – ma własny, całodobowy zegar biologiczny. Plemniki są wtedy w najlepszej kondycji. Uczeni przekonują, że warto wykorzystać to odkrycie do poprawy płodności.

6 mitów na temat tabletek antykoncepcyjnych. Zobacz, w co nie warto wierzyć

Naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego w Zurychu przeanalizowali nasienie od ponad 7 tysięcy mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat, którzy poddani byli leczeniu bezpłodności. Próbki sprawdzono pod kątem stężenia plemników, ich całkowitej liczby oraz ruchliwości.

„Jakość męskiego nasienia zależy zarówno od rytmu dobowego, jak i okołodobowego” – powiedziała główna autorka badania dr Brigitte Leeners.
Nasienie zebrane wczesnym rankiem wykazywało większą płodność – próbki zebrane około 7.30 miały najwyższe poziomy stężenia plemników.

Naukowcy doszli też do wniosku, że nasienie zebrane w wiosennych miesiącach – marcu, kwietniu i maju – miało największą koncentrację plemników. Znaczne spadki odnotowano za to w lecie.
Badania opublikowano na łamach pisma naukowego „Chronobiology International”.

źródło: Daily Mail

A może szukasz wskazówek, jak ożywić życie seksualne? Czytaj:Seks hiszpański doda pikanterii waszym zbliżeniomPoznaj wibratory dla par, a zapomnisz o nudzie w sypialniJak z grzecznej dziewczynki stać się boginią seksu?

Redakcja poleca

REKLAMA