Wiele elementów, składających się na współczesny ideał kobiecości, zależy od nas samych, od dyscypliny i aktywności fizycznej.

Jaki jest współczesny ideał kobiecości?

Pojęcie piękna wraz z upływem czasu podlega pewnym zmianom. Zmienia się naturalna uroda kobiety w ciągu całego jej życia, jej sylwetka, a także charakter.
/ 02.11.2010 18:31
Wiele elementów, składających się na współczesny ideał kobiecości, zależy od nas samych, od dyscypliny i aktywności fizycznej.

Każda epoka historyczna posiada charakterystyczny dla siebie ideał kobiety, uczesania i stroju. Kobiety już od dawna wiedzą, że samo piękno nie wystarczy. Trzeba także umieć je utrzymać i w indywidualny sposób podkreślać.

W dzisiejszych czasach ładna twarz to nie wszystko. Może ona jedynie przelotnie zafascynować mężczyznę. Na pojęcie kobiecego piękna składa się wiele czynników zarówno duchowych, jak i fizycznych. Nowoczesny ideał kobiecości, według jednego z amerykańskich kierowników instytutu modelek, wymienia kilka punktów:

• Zdrowy wygląd

Polecamy: Jak się przygotować na pierwsze zmarszczki?

• Harmonijne rysy twarzy

• Piękne włosy

• Wysmukła, harmonijna sylwetka

• Czyste błyszczące oczy

• Białe, równe zęby

• Lekki chód, dobra postawa

• Żywe, promienne usposobienie

• Naturalna pewność siebie

Ciężko jest stwierdzić, czy wymienione powyżej punkty składają się na ideał kobiecości. Każda kobieta jest inna i na pewno nie powinniśmy się martwić, jeśli nie spełniamy któregoś z powyższych kryteriów. U jednych kobiet przeważa np. zdrowy wygląd, natomiast u innych dominuje naturalność. 

Polecamy: Atrakcyjność kobiety - jak ją zmierzyć

Jednak każdą z wymienionych powyżej cech możemy udoskonalić własną pracą oraz treningami. Wiele elementów, składających się na współczesny ideał kobiecości, zależy od nas samych, od dyscypliny i aktywności fizycznej.

Na przykład, kiedy mężczyzna spotyka nieznaną kobietę, już po chwili wie, czy to tylko „jedna z wielu ”, czy „ kobieta zasługująca na uwagę”. Właśnie takie zainteresowanie wzbudza urok osobisty kobiety. Działa on o wiele silniej niż piękno fizyczne czy inne zalety.

Można więc śmiało powiedzieć, że urok osobisty góruje nad urodą.

„Urocza kobieta musi być żywa, zajmująca, bezinteresowna, interesować się innymi, mówić nie tylko o sobie. Musi mieć marzenia, cieszyć się z małych rzeczy i być radosna”.