Badania dowiodły, że pieniądze szczęścia nie dają/ fot. Shutterstock

Jaki jest ideał kobiecej urody?

Próby odnalezienia idealnego wzorca kobiecej urody trwają od wieków. W każdej dekadzie kanony piękna zmieniają się, ale czy są na tym świecie rzeczy stałe? Coś, co podoba się wszystkim mężczyznom na przestrzeni wieków?
/ 13.12.2010 11:57
Badania dowiodły, że pieniądze szczęścia nie dają/ fot. Shutterstock

Ostatnio zdarzyło mi się uczestniczyć w pewnej rodzinnej imprezie. Były tam dwie kobiety: jedna zgrabna, ogólnie atrakcyjna i druga otyła. Gdyby ktoś kazał mi wybierać — zgadnij, którą z tych kobiet wybrałbym? Z którą umówiłbym się na randkę? Dodam, że jestem wzrokowcem i, jak każdemu wzrokowcowi, podobają mi się atrakcyjne kobiety. Wybrałbym tę drugą — otyłą. Wiem, że jest to dla Ciebie szokujące, ale nie będzie takie, kiedy powiem Ci dlaczego.

Wiesz, co różniło te dwie kobiety? Różnił je uśmiech. Ta atrakcyjna kobieta miała minę bardzo skwaszoną, rzadko się uśmiechała i zachowywała się tak, jakby była ciągle obrażona. Druga kobieta była za to bardzo radosna. Na jej twarzy ciągle gościł uśmiech, często też żartowała. 

Polecamy: Zioła czy leki chemiczne?

Wiesz, jaki jest ideał kobiety?

Pokazują ją często w reklamach telewizyjnych i ogólnie na zdjęciach. Możesz pomyśleć, że jest to kobieta wszechstronnie uzdolniona, piękna, zgrabna, zadbana, o odpowiednim makijażu, w odpowiednim wieku itd. Nic bardziej mylnego!

Ideałem kobiety jest kobieta uśmiechnięta.

Możesz być Miss World, jednak jeśli nie będziesz się uśmiechać, to nie zatrzymasz przy sobie żadnego mężczyzny.

Dlaczego uśmiech jest taki ważny?

Kiedy się uśmiechasz, Twój mózg produkuje feromony, które wabią płeć przeciwną. Taka kobieta wydaje się mężczyźnie atrakcyjniejsza od tych, które feromonów nie wytwarzają — słowem, nie uśmiechają się. 

Polecamy: Jak usunąć niechciany pieprzyk?

Spytaj swojego mężczyznę lub przyjaciela, czy, jego zdaniem, wystarczająco często się uśmiechasz. Jeśli odpowie, że nie — wtedy postanów to zmienić.
Codziennie przed lustrem poćwicz ładny uśmiech. Dodatkowo możesz zacząć się uśmiechać do mężczyzn mijanych na ulicy. Połącz to ćwiczenie z ćwiczeniem na zwiększenie odwagi.

Jest jeszcze inny powód, dla którego kobiecy uśmiech jest taki ważny dla wzrokowca.Z pewnością o tym nie wiesz! Mężczyzna-wzrokowiec bardzo często rozwesela kobietę, gdy czuje się przygnębiony. Jeśli jesteś kobietą, która rzadko się uśmiecha, jednoczesne pocieszanie i Ciebie, i samego siebie staje się zadaniem ponad siły dla większości mężczyzn-wzrokowców. Pamiętaj, że mężczyzna-wzrokowiec nie odczuwa ulgi, rozmawiając o swoim przygnębieniu. Pojęcie tego stanie się dla Ciebie krokiem milowym w rozumieniu natury mężczyzny-wzrokowca.

Fragment pochodzi z książki "Mężczyzna od A do Z. Wydanie III rozszerzone" autorstwa Piotra Marta (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.