Jak uniknąć zdrady

Jak uniknąć zdrady - 9 prostych rad

Myślisz, że zdradzie nie można zapobiec? Nic bardzie mylnego! Zobacz, co możesz zrobić by uniknąć męskiej niewierności
/ 28.06.2013 06:59
Jak uniknąć zdrady

Miła koleżanka z pracy, firmowy wyjazd, trochę alkoholu... Nawet krótka chwila zapomnienia może zniszczyć szczęście pary z powodu męskiej niewierności. Jak tego uniknąć? Oto 9 prostych rad:

1. Wyznacz jasne granice


Często rozmawiaj z partnerem na temat tego, co według każdego z was jest zdradą, a co nie. Gdy wspólnie ustalicie zasady, twój mężczyzna będzie wiedział, czego musi się trzymać, by cię nie utracić.

2. Stale się czymś miłym zaskakujcie


Miej na uwadze, że miłość, która was łączy nie jest wam dana raz na zawsze. Gdy oboje będziecie walczyć z rutyną, żadne z was nie będzie chciało szukać nowych wrażeń poza związkiem.

3. Zaborczość zastąp swobodą

Pamiętaj, im bardziej partnera kontrolujesz, tym bardziej rośnie ryzyko zdrady. Spędzajcie dużo czasu we dwoje, ale od czasu do czasu spotkaj się z koleżankami sama. I mężowi też pozwól np. na piwo w męskim gronie. W przeciwnym razie on może się  tobą po prostu znudzić i... zacząć rozglądać za kimś innym.

4. Walcz z rutyną w sypialni


Seks od lat taki sam powszednieje. Nawet drobna zmiana (np. inne światło, muzyka, pozycja miłosna) potrafi zdziałać cuda.  Niech zastanawia się, co go czeka następnym razem, zamiast szukać odmiany u innej kobiety. Poznaj też 5 sposobów na dobry seks.

5. Nie matkuj partnerowi


Odbierając mu satysfakcję z męskiej samodzielności, możesz sama na siebie ukręcić bicz. Taki nadmiar troski często bowiem mężczyznę nuży i sprawia, że zaczyna on szukać innej kobiety - takiej, przy której ma szansę poczuć się silny i potrzebny.

6. Dbaj o swoją atrakcyjność


Ale przede wszystkim dlatego, by podobać się samej sobie. Dbając o siebie dla własnej satysfakcji, będziesz czuć się pewnie, emanować seksapilem i ukochany nawet nie pomyśli, by nowych wrażeń szukać u boku innej kobiety.

7. Rozmawiajcie o problemach


To ważne, bo ciągnące się miesiącami małżeńskie konflikty często stają się dla mężczyzny przepustką do zdrady. Problemy rozwiązujcie najlepiej od razu. Gdy zaś wypracowanie kompromisu okaże się dla was zbyt trudne, szukajcie kogoś bezstronnego (choćby psychologa), kto ułatwi wam spokojny, rzeczowy dialog. Dowiedz się, na czym polega terapia dla par.

8. Pielęgnujcie miłość na odległość


Żyjecie z dala od siebie, bo np. jedno z was wyjechało za granicę do pracy? Spróbujcie stworzyć choćby namiastkę intymności. Pamiętajcie też
o czułych gestach. Nawet drobny prezent wysłany mężowi może ożywić w nim ciepłe uczucia, bo uzmysłowi mu twoje oddanie i troskę. Tutaj znajdziesz 4 sposoby, jak radzić sobie z brakiem seksu.

9. Nie wiąż się z nikim pochopnie


Jeżeli partner ma naturę flirciarza lub przeżył w życiu wiele miłosnych przygód, ryzyko, że nadużyje kiedyś twojego zaufania wzrasta. Sporo ryzykujesz także wtedy, gdy on nie stroni od kieliszka. Alkohol osłabia bowiem hamulce moralne, co sprzyja utracie kontroli nad własnym popędem seksualnym – a więc także zdradzie!