Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny?

Stało się: rodzice twojej dziewczyny chcą cię poznać. Zanim wyjdziesz na spotkanie, przemyśl nie tylko to, jak masz się zachować i oczarować (być może przyszłych) teściów, ale także zastanów się, w co się ubierzesz i jak zrobisz pierwsze dobre wrażenie!
/ 22.11.2013 12:41

fot. Fotolia

Pierwsze spotkanie z rodzicami to jak pierwsza randka. Każdy mądry i elegancki facet wie, że wymaga to od niego odpowiednich przygotowań. Najwięcej więc w dużej mierze zależy od pierwszego wrażenia i wyglądu. Oczywiście – błysk w oku i intelekt jest bardzo ważny, ale pojawia się „ale”.  97 kobiety i 97 mężczyzn zostało przepytanych przez SteaMaster, jak przygotowują się do pierwszego spotkania z rodzicami dziewczyny.

Ile czasu spędziłbyś na przygotowaniu się do wyjścia do rodziców Twojej dziewczyny? Ile czasu powinien spędzić Twój chłopak przed wyjściem na spotkanie z Twoimi rodzicami?

Przygotowania do takiego spotkania nie muszą być niczym trudnym, ale powinno się na nie poświęcić odpowiednią ilość czasu. Według kobiet powinno być to średnio 36 minut, a według mężczyzn oczywiście dwukrotnie mniej – 18 minut. Potwierdza się więc, że faceci po prostu dwukrotnie szybciej są gotowi. Nie powinniśmy szukać dalszych przyczyn.

W dobrym przygotowaniu pomoże przestrzeganie kilku zasad. Można mieć wtedy pewność, że na pierwszy rzut oka zostaniemy ocenieni przez przyszłych teściów jako "facet z klasą". Najważniejszym pytaniem, jakie trzeba zadać sobie przed otwarciem szafy, powinno być: gdzie jest spotkanie?

Jaką formę miałoby pierwsze spotkanie z Twoim mężczyzną i Twoimi rodzicami? Jaką formę chciałbyś, aby miało Twoje pierwsze spotkanie z rodzicami Twojej dziewczyny?

Większość mężczyzn, gdy myśli o pierwszym spotkaniu z teściami, oczyma wyobraźni widzi oficjalną imprezę rodzinną (80%), a zdecydowanie rzadziej spotkanie „na luzie” (16%) czy elegancką kolację w restauracji (4%). Kobiety natomiast mają zdecydowanie inne zdanie i chciałby spotkać się wspólnie „na luzie” (86%). Mężczyźni mogą więc na chwilę odetchnąć i postawić na mniej formalny strój.

Oficjalna impreza rodzinna może zakończyć się tragedią. Nie dlatego, że pierwszy raz pojawi się na niej mój chłopak, ale z uwagi na te wszystkie ciotki i wujków, którzy tylko czekają, żeby zapytać, „a kiedy ślub”? Nie muszę tłumaczyć, że to bardzo krępujące (Anna, od 2 lat w narzeczeństwie).

Zobacz też: Czy bycie w związku się opłaca?

Co Twój mężczyzna powinien założyć na pierwsze spotkanie z Twoimi rodzicami? Co zakładasz na pierwsze spotkanie z rodzicami Twojej dziewczyny?

Co więc założyć? Kobiety mówią: stonowaną koszulę, marynarkę, jeansy i pasujące do nich buty (68%). Garnitur jest w dobrym tonie, ale jedynie na ekskluzywne wyjścia. W innym przypadku mężczyźni z powodzeniem mogą postawić na nic specjalnego. Ubrania powinny być ozdobą i nie powinny przeszkadzać w wyrażaniu siebie.

Mój pierwszy chłopak na pierwszy obiad z rodzicami ubrał szary garnitur, brązowe buty, koszulę w niebieskie paski, a w ręku trzymał małą, czerwoną różę. Aż się we mnie gotowało, bo już wiedziałam, co powie ojciec, ale tą różą wygrał (Dagmara, 4 lata po ślubie). 

Jakie 3 cechy (można wybrać wszystko) najbardziej cenisz w przygotowaniu Twojego mężczyzny do spotkania z rodzicami? Jakie 3 cechy najbardziej cenisz w swoim wyglądzie, gdy przygotowujesz  się do spotkania z rodzicami Twojej dziewczyny?

Badania SteaMaster pokazują jednak, że kobiety bardzo doceniają nie co założył mężczyzna, a jak się przygotował. To nie spotkanie ze starym kumplem, a z rodzicami.

W badaniu można zauważyć, że mężczyźni bardziej skupiają się na wyglądzie ubrań, kobiety jednak od razu po wyprasowanych i czystych ubraniach mówią o umytych zębach. Radzimy więc je umyć, nie zaszkodzi się ogolić i uczesać koniecznie przed przymierzeniem rzeczy z szafy. W ten sposób można sobie tylko zaoszczędzić nerwów. Mężczyzn nic nie wyprowadza z równowagi bardziej niż plama z pasty do zębów tuż przed wyjściem. Kompletowanie stroju należy zacząć po wizycie w łazience.

Zobacz też: Wymarzony partner, czyli kto?

W jakim stylu Twój partner powinien być ubrany na spotkaniu z rodzicami? Jaki styl wybrałbyś na spotkanie z rodzicami Twojej dziewczyny?

Ale co będzie „w guście” i dopasowane do okazji? Facet nie powinien stawiać na czarno-szare kolory bez wyrazu. Kobiety aż w 82% doceniają klasykę i stonowane kolory. Żeby uniknąć wpadki, warto wybrać koszulę jasnego koloru. Od tego, czy ma ona jakiś wzór, zależy reszta ubioru. Na pewno jeden wzorzysty element w całym zestawie wystarczy. Gdy góra została wybrana, najlepiej do niej dobrać ciemniejszą marynarkę. Materiał też ma znaczenie, bo wełniane marynarki są cieplejsze i się nie pogniotą, a bawełnianych skóra będzie oddychać. Do tego dobrze dobrać jednolite jeansy. Spodnie z przetarciami bądź w jaskrawych kolorach powinny tym razem poczekać w szafie. W przypadku eleganckiego spotkania jest znacznie prościej: załóż garnitur i dobierz do niego krawat inny niż czarny.

Na pierwszym spotkaniu z rodzicami ważniejsze jest dla Ciebie to, jak wygląda mężczyzna, czy jak się zachowuje? Na pierwszym spotkaniu z rodzicami Twojej dziewczyny zwracasz uwagę bardziej na to, jak wyglądasz, czy jak się zachowujesz?

Panowie, jeżeli po przeczytaniu tego raportu czujecie się obciążeni mnogością zasad i uwag – spokojnie. Aż co szósta kobieta stawia wygląd swojego mężczyzny na pierwszym miejscu. Znaczy to także, że dla 84% to Wasze wnętrze i zachowanie jest najcenniejsze!

Zobacz też: Miłość toksyczna, czyli gdy kochamy za bardzo, za mocno

Źródło: materiały prasowe Quote me/mn