Jak pielęgnować miłość fot. Fotolia

Jak pielęgnować miłość - 5 rad

Pielęgnowanie miłości w związku, gdy stale jesteśmy zabiegane, to prawdziwa sztuka. Sprawdź jak podołać wyzwaniu.
/ 13.11.2015 14:46
Jak pielęgnować miłość fot. Fotolia

Jesteśmy wiecznie zabiegane. W pracy zadania się piętrzą, a po powrocie do domu rzucamy się w wir prania, gotowania, sprzątania... Jak w takim natłoku codziennych obowiązków nie zaniedbać relacji ze swoim mężczyzną? Oto 5 sprawdzonych sposobów na pielęgnowanie miłości w warunkach ciągłego pośpiechu.

5 rad, jak pielęgnować miłość mimo braku czasu:

1. Mądrze wykorzystujcie współczesną technikę

Wysyłanie partnerowi czułego sma-a czy e-maila nie zajmie ci wiele czasu, a dla ukochanego będzie to ważny sygnał, że go kochasz, myślisz o nim i cieszysz się na wieczorne spotkanie. On oczywiście też powinien posyłać ci takie wiadomości, a jeśli szwankuje mu pamięć, może ustawić sobie przypomnienie w telefonie.

2. Pamiętajcie o czułych gestach

Nawet bardzo zagonieni, zatrzymujcie się w ciągu dnia choć na chwilę, by okazać sobie uczucia. To nie wymaga wiele wysiłku. Możecie np. przytulić się do siebie przed wyjściem do pracy czy wziąć się za ręce na niedzielnym spacerze. On umył naczynia po obiedzie choć to była twoja kolej? Daj mu w nagrodę całusa. Mów często, co w nim lubisz, czasem pogładź go bez powodu lub poproś, by położył ci głowę na kolanach, kiedy oglądacie telewizję. To ważne, bo dla pielęgnowania miłości fundamentalne znaczenie mają właśnie takie z pozoru niewiele znaczące drobiazgi.

3. Róbcie coś razem

To może być np. zabawa z dziećmi, szykowanie kolacji,  sprzątanie, planowanie wakacji... Dlaczego wspólne działanie jest dla związku takie ważne? Ponieważ robiąc coś we dwójkę, budujecie strefę "my", która jest wręcz niezbędna do tego, by miłość kwitła.

4. Stwarzajcie okazje do seksu

Nie w głowie wam miłosne figle, bo pod wieczór zwykle lecicie ze zmęczenia z nóg? Idąc spać, nastawcie czasem budzik na godzinę wcześniej niż potrzebujecie. Dzięki temu, następnego dnia rano znajdziecie całe 60 minut na słodkie pieszczoty.

5. Walczcie z rutyną

Jak? Od czasu do czasu starajcie się czymś miłym siebie zaskakiwać. On znowu jedzie w delegację? Włóż mu do kieszeni liścik z czułościami lub któregoś razu wstań o świcie razem z nim, by wspólnie wypić poranną kawę. Twój mężczyzna może z kolei podać ci czasem śniadanie do łóżka czy kupić kwiaty bez czekania na specjalną okazję.  Naprawdę warto pielęgnować miłość, to sprawi, że wasze uczucie nigdy się nie wypali!

Autorka jest dziennikarką dwutygodników "Przyjaciółka" i "Pani Domu".