Oto 5 sprawdzonych i niedesperackich sposobów na to, by odzyskać swojego byłego

Czasem najprostsze recepty są tak naprawdę najlepsze. Ale uważaj, żeby nie przesadzić...
Oto 5 sprawdzonych i niedesperackich sposobów na to, by odzyskać swojego byłego fot. Fotolia

Niedawno się rozstaliście, co uważasz za swój życiowy błąd? A może jesteście na krawędzi rozpadu związku, więc chciałabyś powstrzymać to, co może niedługo nadejść? Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, jak odzyskać faceta, przemyśl czy aby na pewno warto to robić. Czy ten konkretny mężczyzna z pewnością zasługuje na kolejną szansę? Czy nie będziesz czuła się poniżona, zabiegając o niego za wszelką cenę?

Jeśli uważasz, że właśnie straciłaś albo za chwilę utracisz życiową miłość i musisz o nią walczyć, przeczytaj nasze porady i dowiedz się, jak odzyskać faceta. A potem zastosuj - ale z umiarem :)

1. Przyznaj się do błędu

Jeśli rozstaliście się z twojej winy, może wystarczy że przyznasz się do błędu? Czasem najprostsze recepty są tak naprawdę najlepsze. Kilka szczerych zdań to coś, od czego powinnaś zacząć, zanim zaczniesz stosować bardziej skomplikowane pomysły.

2. Nie wzbudzaj sztucznie zazdrości

Niestety, niektórzy ciągle wierzą, że skutecznie lansowany przez komedie romantyczne motyw pt. „Pokaż mu się z innym, a oszaleje z zazdrości”, jest skuteczny. Obalamy mity: nie jest, nawet jakimś cudem kiedyś zadziałał. W większości przypadków facet może pomyśleć co najwyżej, że za szybko pocieszyłaś się po waszym rozstaniu.

Jaką partnerką jesteś dla swojego ukochanego?

3. Nie pozwól mu o sobie zapomnieć

Ale subtelnie - nigdy się nie narzucaj! Codzienne wypisywanie na Facebooku, częste telefony i ciągłe, przypadkowe spotkania, mogą być co najwyżej zakwalifikowane jako stalking lub desperacja. Co innego, gdy wszystko będziesz dawkować bardzo rozsądnie - jeśli od czasu do czasu wpadniesz na niego przypadkiem, efekt będzie zupełnie inny.

4. Nie decyduj się na seks

Nie traktuj seksu jako karty przetargowej. Jeśli prześpisz się ze swoim eks tylko po to, aby do ciebie wrócił, a on nie będzie miał zamiaru się na to zdecydować, poczujesz się prawdopodobnie mocno upokorzona. A przecież i tak wystarczająco trudno poradzić sobie z rozstaniem…

Małżeństwo z rozsądku: czy warto brać ślub bez miłości?

5. Zadbaj o wygląd

Nie chodzi o to, abyś zrobiła z siebie wyłącznie obiekt seksualny, ale abyś zadbała o swój wygląd. Nowa fryzura? Szałowa sukienka? Staranny makijaż? Nie powinnaś wyglądać jak strapiona szara myszka, a jak pewna siebie kobieta. Dlaczego? O wiele lepiej wzbudzić w byłym poczucie fascynacji, niż litości…

Czytaj więcej na temat relacji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
a nie lepiej iść dalej i kogoś sobie znaleźć? na przykład na portalu kochaj.pl . mnie się tam udało znaleźć miłość :) nie ma co wchodzić 2 razy do tej samej rzeki