Wsparcie dla chłopa!

Kobieta wbrew pozorom ma więcej funkcji dla mężczyzny niż przysłowiowa kuchnia i sypialnia. I choć o wartości wsparcia dla partnera w trudnych chwilach wiedzą wszyscy, o wiele ważniejsze okazuje się bycie podporą… w dobrych chwilach.

Kobieta wbrew pozorom ma więcej funkcji dla mężczyzny niż przysłowiowa kuchnia i sypialnia. I choć o wartości wsparcia dla partnera w trudnych chwilach wiedzą wszyscy, o wiele ważniejsze okazuje się bycie podporą… w dobrych chwilach.

Takie wnioski wysnuli badacze z Uniwersytetu Kalifornii w Los Angeles. Wedle autorki badań, dr Shelly Gable, jedyne co możemy zrobić po złym dniu, to zneutralizować jego troski; w dobre dni jednak nasza siła oddziaływania rozrasta się niewspółmiernie…

Najważniejsze, wedle naukowców, dla długoterminowego związku jest bowiem dzielenie się sukcesami i radościami - gasząc entuzjazm drugiego kończymy zwykle w sfrustrowanym, mało ufającym sobie stadle, które raczej toleruje się niż kocha.

Jak inwestować w radość dla dobra związku?

  • Bądź jego cheerliderką - kiedy osiągnie sukces - w pracy, w meczu sportowym, w modelarstwie samolotów, które uważasz za bzdurę - okaż radość i entuzjazm, zachowaj dla siebie sceptycyzm…
  • Zadawaj dobre pytania - nie wszyscy mężczyźnie lubią chwalić się sami z siebie - wypytuj więc o sukcesy, bądź ciekawa pozytywnych wydarzeń i dawaj mu okazję do opowiadania o radościach. Wiedząc, że ma w tobie ciekawego słuchacza, będzie chętnie dzielił się swoimi radościami.
  • Daj mu 100% swojej uwagi - jeśli to jego chwila, to nie zajmuj się obiadem, lakierem do paznokci czy własnymi sprawami. Całym ciałem, twarzą i mimiką pokaż mu, że to jego czas i absorbuje cię jego zwycięstwo. Nie szczędź ciepłych, radosnych gestów.
  • Świętuj! Nawet mały sukces może być powodem do wielkiej euforii - ugotuj mu ulubioną kolację, zrób masaż stóp, upiecz ciasto-niespodziankę, zabierz go w miasto albo otwórz butelkę dobrego wina. Nagroda sypialniana jest przez panów szczególnie dobrze odbierana!
  • Wyszukuj rodzynek w zakalcu. Czasem bywa tak, że okres jest kryzysowy i nie ma się naprawdę z czego cieszyć. To podejście jednak dołuje i prowadzi do zamkniętego koła marazmu i rezygnacji - a facet zdemotywowany, czujący się jak przegrany, to wstęp do katastrofy w związku. Szukaj więc na siłę małych radości i rozdmuchuj je tak, aby dawały mu nadzieję, wiarę w siebie i chęć do działania. W końcu nawet w sporcie remis jest często sukcesem!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Dajcie spokój, to facet ma być oparciem i źródłem poczucia bezpieczeństwa dla kobiety, a nie odwrotnie...
/7 lat temu
Rób to wszystko ale nie sztucznie:) tylko gdy jest ku temu prawdziwa okazja.
/7 lat temu
ja codziennie dopinguje mojego faceta! zasługuje na to :)