Gdy on się wymiguje od seksu

Paris Hilton, Doug Reinhardt fot. ONS
Nie ma ochoty, wymyśla tanie wymówki? Jak z nim wygrać?
/ 25.11.2013 14:57
Paris Hilton, Doug Reinhardt fot. ONS
Codziennie wraca z pracy i mówi ze jest potwornie zmęczony a ja padam z pożądania, jak go zachęcić, gdy wciąż ma te swoje wymówki? - Anna z Dąbrowy Górniczej

Odpowiada Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Ostatnio coraz częściej mówimy o tempie życia: fast life – teraz już się nie ścigamy, teraz biegniemy już sami dla siebie. Ludzi coraz bardziej pochłania praca, samorozwój, zastanawianie się nad poprawą komfortu własnego życia. Nic dziwnego, że zaczyna brakować czasu i energii na codzienne sprawy, na życie we dwoje, nawet na seks. Stres związany z tempem życia rzutuje na wszystkie jego sfery: szczególnie na zdrowie, relacje, sferę seksualną. W związkach pojawia się dystans, ludzie oddalają się od siebie. nagły spadek ochoty na seks może być sygnałem, że poziom stresu jest zbyt wysoki i zaczyna utrudniać prawidłowe funkcjonowanie lub świadczyć o powiększającym się dystansie między partnerami.

Idealną sytuacją jest taka, w której oboje partnerów posiada podobne libido. Gdy jedno ma większe potrzeby od drugiego, wówczas pojawia się frustracja wynikająca z niezaspokojonej potrzeby seksualnej. Przedłużająca się frustracja może prowadzić do wzajemnych pretensji, wrogości, niechęci, poczucia nieatrakcyjności dla partnera, spadku samooceny, często także do zdrady.

Przede wszystkim partner powinien popracować nad usprawnieniem technik radzenia sobie ze stresem. Może zasugerować mu Pani jakiś sport, wspólny wyjazd weekendowy, ciepłą kąpiel przy łagodnej muzyce, znalezienie hobby pozwalającego odciągnąć myśli od pracy, ułatwiającego odprężenie się. Warto także by rozważył dłuższy urlop. Podstawą relacji partnerskich jest komunikacja – zachęcam więc do szczerej rozmowy z partnerem. Może ma on problem, z którym sobie nie radzi, potrzebuje wsparcia lub Pani pomocy.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA