Jak powstrzymać wytrysk fot. Fotolia

Gdy on nie ma ochoty na seks - przyczyny niskiego libido u facetów

Uważasz, że kochacie się zbyt rzadko? Masz wrażenie, że twój partner wykręca się od seksu? Sprawdź, jaka może być przyczyna!
/ 27.11.2013 16:13
Jak powstrzymać wytrysk fot. Fotolia
Mąż (40 lat) jest w sumie normalnym facetem, ale na seks ma ochotę tylko raz w miesiącu. Dlaczego tak rzadko?

Odpowiedź seksuologa:


Na życie seksualne wpływa wiele czynników i to zarówno takich, których nie możemy zmienić (np. temperament), jak i tych, na które mamy wpływ (np. konflikty w związku partnerskim). Popęd zaburzać mogą bardzo prozaiczne czynniki, takie jak stres związany z pracą czy kryzys wieku średniego, choroby, np. cukrzyca czy nadciśnienie, albo też stosowane leki. Z wiekiem spada także u mężczyzny poziom testosteronu, a niektórzy badacze wskazują na dużą zależność między aktywnością seksualną a ilością tego hormonu w organizmie.

Czasami spadek popędu jest spowodowany po prostu nadużywaniem alkoholu, ponieważ skutkiem ubocznym jest produkowanie i wydzielanie w dużych ilościach prolaktyny, żeńskiego hormonu, który osłabia popęd seksualny. W konsekwencji może to doprowadzić nawet do impotencji, bo sam alkohol zastępuje po prostu akt seksualny. O tym wszystkim warto porozmawiać z partnerem, a w razie potrzeby zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Czytaj także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (33)
/03.03.2019 17:01
Kochane kobiety, mam dokładnie to samo. Mam 24 lata, jestem na pewno atrakcyjna (zawsze podobałam się facetom, mam ładną twarz i wyćwiczone ciało), a nie uprawiałam seksu od 2 miesięcy z moim 30-letnim partnerem, bo jego to po prostu nie interesuje. Na początku był nakręcony i nawet kombinował co zrobić, żeby było częściej. Teraz jest sfrustrowany swoją pracą (u mnie zawodowo wszystko dobrze) i przez to NIC mu się nie chce. Tylko siedzi i gra. Jak seks już jest, to jest cudownie, obojgu nam się podoba, umiemy się zaspokoić. Ale zeby go zebrać do seksu to jest tragedia. Siedzi cały dzień w gaciach, gra, brzuch mu tylko rośnie... Seksu nie inicjuje. Jakbym ja nie zainicjowała, to by nic nie było chyba od jakiegoś roku. Mam dość, ale nie w głowie mi zdrady, kocham go i moralność mi nie pozwala. Ale nie wiem jak żyć z tym, że jestem młoda, spragniona, a nic się nie dzieje.
/29.04.2017 10:24
A co ja mam mówić jesteśmy razem prawie 3 lata ,on ma 26, ja 32 . Na początku było często a teraz dwa razy w miesiącu to góra :( dodam że nie jestem brzydka ...
/04.06.2016 12:34
Dobra to ja wam powiem lepiej ja mam 25 lat on 27 poznaliśmy się jak miałam 19 on 21 jak nie byliśmy razem starał się dzień w dzień po parę razy później jak już był mnie pewny że mnie zdobył że jest taki wow.. rzadko było tak jest do dziś.. i to jest młody chłopak tak więc nie wiem ale momentami mam ochotę go zdradzić bo jestem naprawdę bardzo atrakcyjna kobieta i to jest niesprawiedliwe dla mnie. A mój poprzedni chłopak byłam z nim 4 lata i robiliśmy to po 4 5 razy dziennie w plenerze w domu itd nie było rutyny a tu standard łóżko i najlepiej jedna pozycja. Także faceci nie zdziwcie się jak wasze zaniedbane kobiety pójdą na skok w bok :) pozdrawiam
POKAŻ KOMENTARZE (30)