facet nie chce seksu fot. Fotolia

Dlaczego on nie ma ochoty na seks - wypowiedzi facetów

„Nie zmienia majtek, nigdy nie stara się w łóżku. Ale ja muszę zawsze chcieć.”
/ 23.03.2017 10:42
facet nie chce seksu fot. Fotolia

Zaczęło się tak. „Hej, coś wspominałaś na Facebooku, że chciałabyś znać męski punkt widzenia na problemy łóżkowe” - napisał do mnie Jakub. To było po publikacji tekstu: Z pamiętnika "kobiet oziębłych" Czyli dlaczego kobiety NAPRAWDĘ nie chcą seksu".

Pisze dalej: „chciałem tylko zasygnalizować pewien przemilczany problem, wręcz tabu. Dla większości facetów przyznanie się, że nie chcą seksu jest porażką. Więc zwalają na pracę i stres. Albo obwiniają partnerkę. Ale są powody, o których nigdy nie mówimy, bo jest nam po prostu głupio. Mówiąc wprost i brutalnie: chodzi o higienę...

„Napisałaś, że laski muszą tłumaczyć facetom, że trzeba zmienić majtki i umyć zęby, ale jest też druga strona. Wiele kobiet w miarę trwania związku „zaniża standardy”. A dla większości facetów seks z niehigieniczną kobietą jest przeżyciem traumatycznym. I to dosłownie” - pisze Jakub.

I dalej: „Kobiety mają dostawać kwiaty , być puszczane w drzwiach itp. Jak mamy powiedzieć swojej partnerce, że powinna się ZAWSZE umyć wieczorem”? Dalej Jakub pisze, że miał dziewczynę, która przez tydzień nie zmieniała biustonosza i inna, która z prysznica korzystała raz na kilka dni. 
- To z kim Ty się, na miłość boską, spotykałeś? - spytałam. 
- Z dziewczyną z Warszawy, wykształconą, pracującą w dużej korpo - odrzekł.

Nie za bardzo chcę wierzyć Jakubowi, ale sprawdzam badania. W 2011 roku OBOP zapytał Polek o ich zwyczaje higieniczne. Aż 17 proc. Polek nie myje się codziennie, uznając, że prysznic co drugi, trzeci dzień jest wystarczający. Jak się okazuje mamy poważny problem z higieną. Statystyczna mieszkanka naszego kraju zmienia majtki co drugi dzień, a skarpetki nawet po kilku dobach. Biustonosz? Na sexymamy.pl czytam: „mogę spokojnie chodzić w jednym nawet z 2 tygodnie albo i dłużej”. 

Chodzi o to, że ona w łóżku się nie stara

„Facet ma w łóżku się starać, ona nie musi” - pisze Marek. „Przez 15 lat żyłem z żoną, która wiecznie była zmęczona. Wciąż bolała ją głowa. Gdy już w końcu udało mi się ją namówić na seks, leżała jak kłoda. Mierzwiła moje włosy i kilka razy od niechcenia ugniotła mi jajka. No, halo. Ale że nic? Żadnego ruchu? Pytałem: chcesz się rozwieść? Nie, ona nie chce. To w końcu też się przestałem starać. Czułem się mniej upokorzony, gdy robiłem sobie ręką”.

„Moja wagina wygląda jak Big Mac, z którego wychodzi nadzienie”. Operację, której poddała się ta dziewczyna pokazano w telewizji

O niestaraniu się kobiet dużo piszą też mężczyźni na gazetowym forum „brak seksu w małżeństwie”. 

„Kobiety potrafią sprawiać przyjemność, ale głównie sobie. Na palcach jednej ręki mogę policzyć te, którym naprawdę chodzi o to, żeby zadbać też o mężczyznę. Dla mnie jej orgazm jest ważny, dla niej moim orgazmem jest wytrysk. A to przecież spokojnie osiągnę dzięki penetracji”. A cała reszta? Intymność... 

Chodzi o to, że ona uważa, że wszystko wie najlepiej

Wojtek pisze: „Problem kobiet polega na tym, że dają to, co same chcą dostać. Moja partnerka bardzo długo obsesyjnie pieściła mi sutki. Bo sama to lubiła, ja tego nienawidziłem. Głupio mi było jednak jej to powiedzieć. Problemem jest więc brak rozmowy. Przyzwyczailiśmy się, że one mogą nas krytykować ( to służy temu, żeby było nam lepiej), ale skrytykować ją... Nie daj boże. Nie mówię tego hipotetycznie. Kiedyś poprosiłem moją partnerkę, żeby ogoliła nogi, bo kłuje. Zaczęła się na mnie drzeć, że jej nie akceptuje. Jakie nie akceptuje? Ale ona ma prawo wymagać ode mnie, żebym był świeży i zawsze ogolony? My, faceci, czasem dla świętego spokoju wybieramy milczenie. To niedobrze, bo w efekcie rośnie nam gula. Wolimy uniknąć seksu niż o pewnych rzeczach powiedzieć otwarcie".

Chodzi o to, że ona próbuje być matką

„Wy nie lubicie ojców, my matek. A to jakaś obsesja w związkach, stawanie się dla siebie rodzicem. Patrzę na znajomych. Ona go strofuje jak chłopca: możesz powiedzieć to, podaj mi torbę, przestań wydziwiać, dlaczego tyle pijesz, która to godzina? To ja mu się nie dziwię, że on potem nie chce z nią seksu. Miłość to nie jest pouczanie, strofowanie, ogarnianie. Jeśli stajemy się dla partnera rodzicem, musimy liczyć się z tym, że on nie będzie nas pragnął” - tłumaczy Wojtek.

Chodzi o to, że kochają inną

Podobno jednym z sygnałów zdrady lub zadurzenia w kimś innym jest brak ochoty na seks. Nie zawsze, ale często. I u mężczyzn też. „Zawsze, kiedy kobieta mówi, że nie ma ochoty na seks, zastanawiam się gdzie ma głowę jej mąż. Bo serio, mało znam zakochanych facetów, którzy mają łóżkowe problemy” - tłumaczy Michał, jeden z bywalców forum „brak seksu w małżeństwie”. 

Facet w kryzysie, facet zadurzony w innej prawie nigdy nie chce seksu. A już na pewno nie będzie się w tym seksie starał tak, jak starał się wcześniej…

Hmm, czyli to wszystko nasza wina? 

Polecamy: 6 rzeczy, których kobiety nie powinny robić innym kobietom. Pora na rachunek sumienia!