Czy wiesz jak zgodnie mieszkać z teściami? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak zgodnie mieszkać z teściami?

Gdy po ślubie  wasza sytuacja finansowa nie pozwala wam wynająć swojego mieszkania i musicie zamieszkać kątem u teściów, powinniście oboje dążyć do wypracowania sobie reguł współżycia. Od was młodych zależy najwięcej. To jak zaczną się wasze stosunki z teściami, będzie rzutowało również na wasz związek. Co więc zrobić, aby relacje z teściami pod jednym dachem były w miarę poprawne.
/ 27.09.2010 11:22
Czy wiesz jak zgodnie mieszkać z teściami? fot. Czy.wieszjak.pl

Każdy w nowym otoczeniu czuje się nieswojo. Przez dłuższy czas czujesz jak obca osoba w obcym domu i w dodatku niechciana. Tak to odbierasz ze swojego punktu widzenia. To normalne odczucia na samym początku, jednak jeśli wzajemna obojętność zaczyna przeradzać się w niechęć lub wrogość, zacznij działać. Mimo, że nie jest to wasze mieszkanie, nie pozwól sobą pomiatać. Wierz mi, że tylko stanowczą postawą zyskasz sobie szacunek u teściów.

Zdaj sobie sprawę że nie tylko tobie jest ciężko ale i teściom. Jest to nowa sytuacja dla was wszystkich i trzeba sobie jakoś z nią radzić. Dajcie sobie wszyscy czas na oswojenie się z nową sytuacją.

Jeżeli nie układa się wam z teściami to pora iść na swoje. Na początku może i będzie wam ciężko ale tak będzie lepiej dla was wszystkich. Teściowie gdy odczują wasz brak, zmienią się. Między wami nie będzie już tak drętwo jak za czasów mieszkania razem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)