Czy wiesz jak zapobiec kryzysowi w związku?

Czy wiesz jak zapobiec kryzysowi w związku?

W każdym nawet najlepszym związku czasem zdarzają się zgrzyty. Zaczynamy zauważać wady ukochanej osoby. Zobacz jak uchronić się przed kryzysem w związku.
/ 15.09.2010 12:26
Czy wiesz jak zapobiec kryzysowi w związku?

Oznaką nadchodzącego kryzysu jest brak wsparcia między małżonkami. Jeśli Twój współmałżonek kryje się z problemami, nie chce angażować się w sprawy rodzinne to pierwszy znak aby zacząć się zastanawiać nad waszym związkiem . Pamiętaj że szczera rozmowa zawsze może pomóc.

Ważnym elementem związku jest szacunek do partnera. Gdy osoba z którą chciałeś spędzić resztę życia zaczyna krytykować Twoje postępowanie, naśmiewa się z Ciebie, może to oznaczać że wasz związek wisi na nitce. Aby uniknąć takich sytuacji daj partnerowi do zrozumienia, że jego zachowanie Cie rani i że nie życzysz sobie takich sytuacji.

Zwróć uwagę na to czy partner nie wywiera na Tobie presji. Jeśli stawia Cie w sytuacji bez wyjścia to również grozi to rozpadem małżeństwa.

Jeśli partner unika rozmów na temat tego, co do siebie czujecie, może to oznaczać, że uczucie z jego strony wygasa. Najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa o tym co się w waszym związku zmieniło, jakie obecnie odczuwacie potrzeby, czego brakuje w waszym związku.

Pamiętaj, że jeśli mijacie się w domu, nie spędzacie dużo czasu ze sobą może to prowadzić do kryzysu. Zaczynacie się stopniowo od siebie oddalać aż całkowicie zaniknie wasze uczucie. Może warto zmienić prace na mniej płatną ale taką, która pozwoli spędzać ze sobą więcej czasu. Spróbujcie znaleźć jakąś wspólną pasje. Spędzajcie ze sobą każdą wolną chwilę.

Jeśli spada aktywność seksualna to również zły znak dla związku. Postarajcie się nie doprowadzać do rutyny i łączcie seks z emocjami.

Pamiętaj, że niezależnie od sytuacji można pokonać wspólnie każdy kryzys. Najważniejsza jest rozmowa i zrozumienie. Rozmawiajmy otwarcie i szczerze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)