kobieta i mężczyzna, Fotolia

Czy wiesz jak uprawiać seks tantryczny?

Seks tantryczny skupia się przede wszystkim na przeżyciach duchowych kochanków. Nie chodzi tu o sam moment kulminacyjny, jakim jest orgazm, ale o całą otoczkę wokół. Partnerzy czerpią seksualną satysfakcję z zapewniania sobie na wzajem przyjemności i maksymalnego wydłużania stosunku – nawet do kilu godzin. Dzięki tym kilku technikom tantrycznym akt seksualny przerodzi się w prawdziwy sakrament miłości.
/ 15.09.2010 05:49
kobieta i mężczyzna, Fotolia

Od razu zaznaczam, że seks tantryczny jest trudną sztuką i wymaga ćwiczeń, aby można było w pełni docenić walory tego rodzaju zbliżenia. Zanim przystąpicie do nauki seksu tantrycznego, musicie całkowicie zmienić sposób myślenia o seksie. Jest to bardzo trudne i niestety wiele par rezygnuje po kilku zbliżeniach. Przede wszystkim nie możecie skupiać się na osiągnięciu satysfakcji, lecz na czerpaniu przyjemności z obcowania z partnerem – dotyku jego ciała, pocałunkach, wymianą czułych słów i spojrzeń. Całą swoją energię seksualną musicie rozłożyć na etapy i starać się oddalić moment kulminacyjny. Gwarantuję, że cierpliwość popłaca, bo na koniec czeka was niespodzianka;) Ale przekonajcie się sami.

Zadbajcie o zmysłową atmosferę w sypialni. Zapal zapachowe świeczki lub kadzidełka. Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, które rozpraszają waszą uwagę.

Usiądźcie rozebrani po turecku naprzeciwko siebie (na łóżku albo na podłodze - musi być jednak miękko), stykając się kolanami. Nie dotykając się, pozostańcie w takiej pozycji przez kilka minut. Bardzo dokładnie i w skupieniu przyglądajcie się swoim ciałom.

Następnie skoncentrujcie się na oczach. Spoglądaj w lewe oko partnera. Następnym etapem jest zharmonizowanie oddechów. Postarajcie się oddychać powoli w równym tempie stopniowo zwiększając głębokość oddechów. Według tantry pełną harmonię energii osiąga się po 30-60 min.

Wyciągnijcie naprzeciw siebie ręce zgięte w łokciach i połóżcie dłonie na dłoniach partnera. Skupcie się na powierzchni skóry, która Was łączy. Wyobraźcie sobie, że przepływa przez nią siła, która tworzy z Waszych dwóch ciał jedno.

Całe ćwiczenie powinno trwać do osiągnięcia pełnego odprężenia i przełamania wszelkich barier. Jeżeli po tym ćwiczeniu nadal czujecie się skrępowani, powinniście przerwać miłosną grę i być może wrócić do niej po pewnym czasie. Wszelkie żarty, docinki, wymowne spojrzenia oznaczają, że nie jesteście gotowi na ten rodzaj miłosnego wtajemniczenia. Sami powinniście wyczuć moment, w którym należy przejść do kolejnego etapu.

Teraz przychodzi czas na zadawanie sobie przyjemności dotykiem. Zacznijcie od delikatnego głaskania opuszkami palców swojej twarzy. Przesuń delikatnie opuszkami palców po powiekach partnera - od środka i przesuwaj je w kierunku zewnętrznym.

Przejdź do włosów partnera. Zanurz w nie ręce, gładź je najpierw delikatnie, później możesz je zmierzwić z większą siłą. Mieszki włosowe są bardzo wrażliwe, co dodatkowo pobudzi ciało partnera. Bawiąc się włosami partnera, muskaj delikatnie palcem jego usta, zwłaszcza dolną wargę. Według tantry dolna warga mężczyzny jest kanałem przenoszącym podniecenie do męskich miejsc intymnych.

Podczas pocałunku partnerka powinna skupić się właśnie na dolnej wardze. Polecam wykorzystanie na tym etapie różnych kulinarnych afrodyzjaków, którymi możesz karmić partnera. Jeżeli nie masz takich produktów, możesz przygotować po prostu truskawki z bitą śmietaną.

Przejdź do uszu partnera – ssij i gryź jego płatki uszne. Według tantry wielkość płatka usznego świadczy o energii seksualnej człowieka – im większe tym większa seksualność. Z uszu przejdź płynnie do szyi. U kobiet szyja i dekolt są strefami erogennymi, dlatego partner powinien poświęcić ich pieszczotom jak najwięcej czasu.

Partnerka z kolei powinna się skupić na odpowiednich pieszczotach przestrzeni pomiędzy pachami a biodrami partnera. Tantra wskazuje to miejsce jako szczególnie wrażliwe, znajdują się tzw. uchwyty miłości.

Możecie od razu przejść do pieszczot brzucha. Jest to jedna z najważniejszych części ciała według tantry. Tutaj kumuluje się największa część energii i promieniuje do wszystkich innych części ciała. Warto pocierać brzuch partnera okrężnymi ruchami podczas pieszczot jego miejsc intymnych, ponieważ rozproszysz w ten sposób energię erotyczną skupioną w jednym miejscu i opóźnisz finał. W tym celu przesuwaj dłoń po ciele partnera od brzucha w kierunku serca.

Pieszczoty ciała powinny trwać jak najdłużej zanim przejdziecie do pełnego stosunku. Powinniście celebrować ten akt i jak najdłużej czerpać przyjemność z wzajemnej bliskości. Do stosunku należy przejść spontanicznie i przede wszystkim wspólnie! Pamiętajcie, że powyższe pieszczoty należ kontynuować podczas stosunku.

W czasie stosunku należy różnicować pozycje miłosne. Polecane pozycje, które zapewniają partnerom niezwykłą bliskość to Kwiat Lotosu – partner siedzi po turecku, kobieta siada na jego udach i oplata jego biodra nogami. Ta pozycja umożliwia głęboką penetrację i różnicowanie siły ruchów przez partnerkę oraz co najważniejsze w tantrze – możliwość pieszczot, o których pisałam powyżej.

Polecaną pozycją jest także ta: partner klęka przed partnerką na oba kolana. Partnerka klęka na jedno kolano i drugą nogą oplata biodro partnera.

Warto wypróbować także tę pozycję: partner siedzi z nogami podwiniętymi pod pośladki. Partnerka siada tyłem na jego udach – unosząc i opuszczając biodra, decyduje o tempie i sile zbliżenia. W tej pozycji partner może łatwo pieścić piersi partnerki oraz miejsca intymne. Można z niej łatwo przejść do pozycji bocznej.

Powyższe pozycje polecam początkującym. Pamiętajcie, że seks tantryczny to niezwykle trudna do opanowania sztuka i wymaga wielu regularnych ćwiczeń, poszerzonych o techniki relaksacyjne, techniki miłości oralnej, lekcje masażu itp., aby zbliżenie zakończyło się wspomnianą przeze mnie „niespodzianką”. Co to takiego? W seksie tantrycznym orgazm jest o wiele silniejszy niż ten w czasie zwykłego zbliżenia i nieco specyficzny – odczuwany całym ciałem, a nie tylko w dolnej jego partii. Jest to jakby fala energii biegnąca pod skórą od czubka głowy po palce u stóp. Mężczyznom seks tantryczny umożliwia przyjemność bez wytrysku, nawet kilkakrotnie podczas jednego zbliżenia. Jednak żeby to osiągnąć, należy zagłębić się w tajniki tantry. Polecam więc zakup fachowej literatury na ten temat.
Zatem życzę powodzenia!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/08.05.2016 02:00
Pstryknięcie palcami... A ja lubię jak to trwa godzinami a nie tylko przez kilka minut. I o tym jest właśnie seks tantryczny. Dla tych co się spieszą jest pendolino
/14.01.2016 20:34
nie macie racji.. to adoracja partnera, pogłębianie z nim kontaktu, czerpanie przyjemności z samego obcowania z nim, a przede wszystkim wylewanie z siebie na zewnątrz miłości, bez miłości to nie ma większego sensu, dla mnie chore psychicznie jest zwykłe pie*dolenie w celu zaspokajania potrzeb seksualnych, seks powinien być miłosnym rytuałem.
/07.04.2015 23:19
Samo czytanie o seksie tentrycznym wprowadza mnie w wspanialy nastrój i wzbudza u mnie ogromną ciekawość.Dostalam propozycje wyprobowania takiego seksu i raczej się skusze.
POKAŻ KOMENTARZE (8)