Czy wiesz jak się zachować, gdy twój partner jest ciągle obrażony? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak się zachować, gdy twój partner jest ciągle obrażony?

Czy Twój partner potrafi nie odzywać się do Ciebie przez kilka dni, gdy coś jest nie po jego myśli i zwykle Ty pierwsza musisz wyciągnąć rękę do zgody ? Nadszedł czas by z tym skończyć!
/ 28.09.2010 12:05
Czy wiesz jak się zachować, gdy twój partner jest ciągle obrażony? fot. Czy.wieszjak.pl

Nigdy nie przepraszaj, kiedy nie czujesz się winna.

Mów o swoich uczuciach, gdy coś Cię męczy – pokażesz mu w ten sposób, że rozmowa jest skuteczniejszą metodą rozwiązywania problemów niż obrażanie.

Kiedy on jest w dobrym nastroju, porozmawiajcie o tym, co was w sobie nawzajem drażni i jakie zachowania partnera ranią – łatwiej będzie wam omijać drażliwe sfery.

Wprowadźcie metodę czerwonych kartek – umówcie się, że kiedy jedno z was czuje się urażone, zamiast dąsać się pokazuje czerwoną kartkę lub mówi: „Czerwona kartka” – to będzie wasz sygnał, że zostały przekroczone granice. Kiedy opadną emocje, porozmawiajcie o tym, co się wydarzyło.

Pamiętaj, że osoba, która się często obraża, ma niskie poczucie własnej wartości – warto zatem dowartościować ją czasami lub dać do zrozumienia, że jest dla Ciebie ważna i świadomie nie robisz niczego, żeby ją zranić.

Pamiętaj jednak, że obrażanie nie jest dojrzałą metodą rozwiązywania problemów, dlatego nie nadużywaj przepraszania. Nawet jeśli zrobiłaś coś, co mogło zranić partnera powiedz , że przeprosisz go dopiero, gdy powie Ci, o co chodzi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)