POLECAMY

Na początku znajomości zastanawiasz się, czy on coś do ciebie czuje? A może po latach związku rozważasz, czy nadal kocha? Poznaj odpowiedź!

Dopiero poznałaś faceta i zastanawiasz się, czy się w tobie zakochał? A może jesteś od wielu lat ze swoim mężczyzną i czasem zastanawiasz się, czy on jeszcze coś do ciebie czuje?
Na początku znajomości zastanawiasz się, czy on coś do ciebie czuje? A może po latach związku rozważasz, czy nadal kocha? Poznaj odpowiedź! fot. Fotolia

Czy on mnie kocha? Wiele z nas zadaje sobie to pytanie. Niektóre na początku znajomości, gdy nie wiedzą do końca jeszcze jak interpretować sygnały, wysyłane przez faceta. Wtedy pytanie ma raczej formę: "Czy on mnie podrywa? A może to coś więcej? Czy to tylko randki, czy może już miłość?". Inne z kolei po wielu latach związku, do którego zakradła się już codzienność i rutyna, myślą sobie czasem: "Czy on mnie jeszcze kocha? A może to już tylko przyzwyczajenie?".

Czy on mnie kocha? Jak rozpoznać oznaki na początku związku lub znajomości

Na początku znajomości facet wysyła subtelne sygnały, dzięki którym możesz zorientować się, czy jest poważnie tobą zainteresowany. Podczas pierwszych randek da się łatwo poznać, czy spotyka się z tobą, aby miło spędzić czas, czy może... zakochał się po uszy!

 • Kontaktuje się z tobą nawet bez wyraźnego powodu. Jeśli facet jest zakochany, raczej nie będzie czekał przez kilka dni po waszym spotkaniu, by wysłać ci SMS-a lub zadzwonić.
 • Uważnie cię słucha. Nawet jeśli jest z natury gadatliwy, potrafi zamilknąć, żeby posłuchać co ciekawego masz do powiedzenia. Wypytuje o twoje pasje i zainteresowania, ewidentnie pragnąć poznać cię bliżej.
 • Utrzymuje kontakt wzrokowy. Gdy mężczyzna nie jest zakochany, nie zadaje sobie tyle trudu, aby spoglądać kobiecie głęboko w oczy. Przeciągłe spojrzenia ewidentnie świadczą o żywym zainteresowaniu twoją osobą... I to wcale nie na stopie koleżeńskiej!
 • Rezygnuje ze swoich spraw. Na późniejszych etapach związku sytuacja zazwyczaj wraca do normy, ale na początku znajomości każdy facet wręcz staje na głowie, by zobaczyć się z ukochaną. Mecz Ligi Mistrzów w telewizji? Trening koszykówki? Weekendowy wypad na ryby? Mężczyzna zrobi wszystko, aby spotkać się z wymarzoną kobietą chociaż na chwilę, a na pierwszym etapie zakochania, jego pasje chwilowo schodzą na dalszy plan.
 • Troszczy się o ciebie. Czujesz się przeziębiona, a facet ni stąd, ni zowąd podrzuca ci tabletki od bólu gardła i zapas chusteczek do nosa? Marzniesz, a mężczyzna oferuje ci swój sweter? Nie pozwala nigdy, byś samotnie wracała do domu, odprowadzając cię pod same drzwi lub zamawiając dla ciebie taksówkę? Oszalał na twoim punkcie!
 • Myśli o tobie przyszłościowo. Oczywiście, nie mamy na myśli wielkich deklaracji na trzeciej randce. Mało kto fantazjuje na początku znajomości o wspólnym zamieszkaniu lub gromadce dzieci. Przyszłość to jednak rozmowy o tym, co będzie nawet za kilka miesięcy. Jeśli twój facet w styczniu planuje, co moglibyście robić w majowy długi weekend, a także bez wahania rezerwuje bilety na spektakl, który odbędzie się za 3 miesiące - na pewno się zakochał!

Jak dobieramy się w pary? 8 zaskakujących ciekawostek

Czy on mnie jeszcze kocha? Jak rozpoznać oznaki w związku z dłuższym stażem

Po latach związku romantyzm i motylki w brzuchu mogły nieco wygasnąć. Może twój facet nie budzi cię co rano słodkim "Kocham cię", a wielkie wyznania możesz coraz rzadziej słyszeć z jego ust. Nie oznacza to jednak, że przestał cię kochać. Po prostu teraz okazuje to na inne sposoby!

 • Pamięta o tobie. Nawet gdy jest na służbowym wyjeździe lub imprezie z kolegami, stara się dać znak życia, byś się nie martwiła. Może nie rozmawia z tobą godzinami przez telefon, ale podtrzymuje kontakt.
 • Jest z ciebie dumny. Widzisz, że pęka z dumy gdy sprostasz trudnemu zadaniu. Chwali cię przed rodziną i znajomymi.
 • Rozmawia z tobą. Teraz wasza relacja nie opiera się może na wielogodzinnym patrzeniu sobie w oczy, ale rozmowy nadal są ważne. Nie brakuje wam tematów, a swojego faceta możesz też nazwać najlepszym przyjacielem.
 • Angażuje się w twoje życie. Wspiera cię, gdy walczysz o awans w pracy, przynosi herbatę, gdy jesteś chora, cieszy się z sukcesów.
 • Potrafi cię rozśmieszyć i podnieść na duchu. Nawet, jeśli czasem rozrzuca brudne skarpetki po sypialni i wiecznie zostawia niedokręconą pastę do zębów, to właśnie on wie, jak poprawić twój nastrój po ciężkim dniu ;-) Zna słowa wsparcia, które najlepiej cię zmotywują. A czasem nawet nie musi nic mówić...

Czytaj więcej na temat związków

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
haha, dobra reklama panie zbigniewie :D
/rok temu
Zapraszam do bardzo ciekawego badania dotyczącego cech temperamentu oraz otwartości na doświadczenia seksualne. Jest do badanie naukowe przeznaczone na potrzeby pracy magisterskiej. https://goo.gl/forms/D4NRUMuNnoUcfDaC2
/rok temu
To normalne, że w długoletnim związku przychodzą kryzysy i wątpliwości. Najgorzej jak zaczynają się podejrzenia o zdrady, a czasami jest tak, że facet po prostu nie może, bo ma problemy z osiągnięciem erekcji. Warto dbać o siebie i stosować odpowiednie suplementy. Odpowiednia dawka l-argininy i wyciąg z żeń-szenia mogą zdziałać cuda w tym temacie. Sam się o tym przekonałem.