Czy miłość uśmierza ból?

Czy miłość uśmierza ból?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak bardzo miłość odmienia nasze życie. Wiadomo, że wpływa na urodę, zdrowie, oraz psychikę. Czy jest także pomocna w leczeniu bólu?
/ 07.12.2010 16:26
Czy miłość uśmierza ból?

Walka z bólem

W chwilach bólu najprostszym i doskonale nam znanym sposobem jest sięgnięcie po tabletkę przeciwbólową. A czy zastanawialiście się kiedyś jak uśmierzyć ból za pomocą miłości? 

Grupa badaczy z Kalifornii przeprowadziła ciekawe badanie na kilku parach zakochanych osób. Eksperyment polegał na tym, że jednej osobie z pary pokazywano zdjęcie ukochanej osoby, bądź zdjęcie osoby, z którą nie posiada większych zażyłości emocjonalnych, w tym samym czasie zadawano im ból gorącym przedmiotem.

A jednak miłość leczy ból

Zakochani musieli określić poziom subiektywnie odczuwanego bólu. Jak nie trudno się domyśleć, ci którym pokazywana była twarz ukochanej osoby określali ból jako mniejszy.

Polecamy: Jak trafić do serca mężczyzny?

Te dość szokujące wyniki badania potwierdzone zostały dodatkowo przy użyciu rezonansu magnetycznego. Jak się okazało fotografia ukochanego aktywowała w mózgu układ odpowiedzialny za nagrodę.

Teraz już wiesz, po jakie lekarstwo sięgnąć gdy coś Cię zaboli.

Leczenie kolorami

Równie dziwna wydaje się metoda leczenia kolorami, wyznawana często przez zwolenników jogi. Opiera się na założeniu, że kolory odzwierciedlają stan zdrowia poszczególnych narządów. Terapia polega na naświetlaniu części ciała światłem w odpowiednim kolorze. Oczywiście praktyka ta nie ma naukowego wsparcia.

Polecamy: Czy kobieta powinna rozpoczynać flirt?

Sposobów jest kilka, jedne wszystkim znane, inne niekonwencjonalne i szokujące. Kto by jednak przypuszczał, że w walce z bólem może nam pomóc miłość czy też widok ukochanej osoby?