Czy mężczyzna zdradza częściej? Od czego zależy zdrada?

kobieta i mężczyzna, Fotolia
Zastanawiasz się kto zdradza częściej? Chcesz poznać przyczyny zdrady? Zobacz!
kobieta i mężczyzna, Fotolia

Zastanawiam się, kto częściej zdradza - mężczyźni czy kobiety? Może Państwo udzielą mi tej odpowiedzi? Zastanawiam się także, dlaczego zdradzają? Jakie powody do zdrady mają mężczyźni, a jakie kobiety?

Zdrada w pigułce

Z badań seksuologicznych wynika, że zdradza nawet do 75% mężczyzn i do około 54% kobiet. Biorąc poprawkę na tabu jakim jest obwarowany seks pozamałżeński/ pozapartnerski w wydaniu kobiet, jak również kobiecy promiskuityzm, można wnioskować, iż kobiety w tej materii nie ustępują miejsca mężczyznom.

O zdradzie można mówić i pisać godzinami. Ciekawych tematu odsyłam do książki prof. Starowicza "O kobiecie". Znajdziecie tam 235 powodów z jakich zdradzają kobiety i 40 przyczyn, które motywują mężczyzn do zdrady. Jak widać, różnica jest znacząca. Mężczyźni częściej zdradzają, kusząc się atrakcyjnością fizyczną. Uważają, że jeśli kobieta ma duży biust, ładny kształt pośladków, błyszczące oczy to jest warta zainteresowania.

Zobacz też: Masz wątpliwości co do orientacji?

O tym jak często w/w cechy bywają złudne, mogą opowiedzieć co bardziej wytrawni uwodziciele. Kobiety częściej zdradzają z pozaseksualnych motywów. Np. nierzadko mężczyzna, który wie, że nie jest w typie swojej koleżanki z pracy, a mimo to wysłuchuje ją, daje jej dużo wsparcia, adoruje ją to ma duże szanse, że ów koleżanka podejmie z nim współżycie.

Mężczyznom w głowach się nie mieści, że np. z poczucia wdzięczności można uprawiać seks z nieatrakcyjnym fizycznie partnerem. Seks jest w głowie. To samo tyczy się zdrady.

Zobacz też: Czy romans biurowy można utrzymać w tajemnicy?

Redakcja poleca

REKLAMA