Czy masturbacja może spowodować problemy z polucją

napisał/a: Crash 2009-01-21 17:11
Witam, opowiem teraz krótką historie, żebyście zrozumieli kontekst.

Jak każdy nastolatek odkryłem pewnego dnia że mój penis nie służy tylko do sikania i zacząłem robić sobie dobrze. Jak pewnie wielu, bardzo często. Stało się to moim nałogiem, nie potrafiłem przestać, ale niewidziałem w tym problemu. Teraz mam dziewczynę i obiecałem sobie i jej, że z tym skończe, różne są tego efekty ale najwiekszy problem w tym to fakt że gdy uprawiamy seks (nie tradycyjny oczywiście bo wyznaje zasade "seks dopiero po ślubie") to podczas gdy moja ukochana jest w pełni zadowolona, ja nie dochodze. Czy to może być spowodowane moimi przyzwyczajeniami z młodości? Jeśli tak to jak temu zaradzić, a jeśli nie to co może być tego powodem. Prosze o dojrzałe wypowiedzi
napisał/a: ~gość 2009-01-21 17:37
Crash napisal(a):Czy to może być spowodowane moimi przyzwyczajeniami z młodości?


Tak
napisał/a: Crash 2009-01-21 17:41
dzieki, to mi naprawde pomogło, a może coś więcej co tym zrobić?
napisał/a: sorrow 2009-01-21 18:47
Crash, nie odpowiem ci, ale na wszelki wypadek coś wtrącę, żeby nie było nieporozumień. Pytasz o polucje, a polucja to mimowolne wytrysk podczas snu. Jesteś pewien, że o to ci chodzi? Bo z twojego listu wynika coś innego.

A "seks dopiero po ślubie" to ze względów religijnych? Jeśli tak, to i tak uprawiacie seks, mimo że nie jest tradycyjny :).
napisał/a: ~gość 2009-01-21 19:19
no i masturbacja w świetle religii też nie jest dobra :P
napisał/a: ~gość 2009-01-21 20:08
vanilla napisal(a):no i masturbacja w świetle religii też nie jest dobra :P


Trochę nie na temat ale chciałam wtrącić że jest wiele tych religii, a odłamów jeszcze więcej zwłaszcza na dalekim wschodzie i zapewne każda miałaby coś swojego do powiedzenia w tej kwestii xD
napisał/a: ~gość 2009-01-21 21:21
a no ja pisałam o tej najczęstszej w Polsce, nie wiem czy inne religie zezwalają na zabawy przed ślubem, byleby 'klasycznego' seksu nie było ;)
napisał/a: ~gość 2009-01-21 22:44
Crash może rozwinę wypowiedź, choć w internecie masz tony o tym temacie, chodzi o to że masturbacja powoduje mówiąc prostym językiem że twój "kolega" w spodniach "przyzwyczaja" sie że dochodzisz do wytrysku tylko wtedy jak robisz "samoobsługę"
Kiedyś bagatelizowano ten problem ale teraz nagle zaczęto o tym gadać że rzeczywiście on istnieje, podczas sexu nie czujesz że jesteś w partnerce i odczuwasz mniejszą przyjemność bo pochwa jest delikatniejsza od ręki, jeśli chcesz żeby było lepiej musisz ograniczyć lub przestać masturbacji, bo w przyszłości możesz mieć problemy typu że ci nie stanie albo będzie w połowie gotowy do akcji a tego na pewno byś nie chciał no nie ?
A to że nie dochodzisz może też wynikać z tego że trochę się krepujesz i jesteś spięty to też weź pod uwagę