Czy gorąca kąpiel szkodzi plemnikom?

czarna-pantera
napisał/a: czarna-pantera 2010-08-31 03:56
Słyszałam kiedyś, że gorąca kąpiel szkodzi plemnikom... Jeśli tak, to czy lepiej w ogóle nie zwabiać swojego partnera do wypełnionej pachnącą pianką wanny, czy od czasu do czasu można? jeśli tak, to jak często?
napisał/a: lara3 2010-08-31 09:45
już wielokrotnie widziałam na różnych forach pytania czy gorąca kąpiel może doprowadzić do impotencji
najbardziej podobała mi się jedna odpowiedź - żeby pozbawić potencji trzeba by chyba palnikiem przygrzać
ewcia691
napisał/a: ewcia691 2010-08-31 11:28
bzdura! szamsńskie przesądy!
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-31 21:40
Dzien dobry!
W czasach średniowiecza podobno mężczyżni specjalnie kąpali się w bardzo gorącej wodzie, żeby uzyskać czasową niepłodność. Prof Lew Starowicz przytacza w swojej książce taką informację. Podobno taka gorąca kąpiel uszkadza plemniki na niecały tydzień.
Choć nie polecam tej metody. bo nie wiadomo jak duża jest skuteczność. Chyba niewielu Panów byłoby chętnych do jej wypróbowania. prawda?
napisał/a: ~trust 2010-09-01 13:21
tylko mężczyźni są zdolni do takich głupot, żeby chcieć "czasowo" pozbawić się płodności przez gorącą kąpiel
zawsze idą na łatwiznę! a my musimy stosować tyle różnych antykoncepcji...
lekarz-lukasz-dubielecki
napisał/a: lekarz-lukasz-dubielecki 2010-09-01 16:38
Męskie jądra funkcjonują prawidłowo w temperaturze niższej o kilka stopni od temperatury ciała. Dlatego są zawieszone w mosznie. Częste przegrzewanie jąder np. u zawodowych kierowców latami jeżdżących w gorących kabinach, może prowadzić do zmian chorobowych w tym do impotencji i nowotworów. Natomiast kąpiel jest zbyt krótka by mogła zaszkodzić.
czarek11
napisał/a: czarek11 2010-09-03 16:13
już bym się wolał wysterylizować niż wchodzić do wrzątku
napisał/a: pianka1 2010-09-03 20:57
lekarz napisal(a): Natomiast kąpiel jest zbyt krótka by mogła zaszkodzić.

Panie Doktorze, ale podobno gorąca kąpiel sprawia, że plemniki "zwalniają". Czy to prawda? Podobno nawet mogą "zginąć".

Nawet jeśli jednorazowa kąpiel nie zaszkodzi, to co, jeśli się chłopak kąpie w gorącej wodzie codziennie? Czy to może mu zaszkodzić?
zuzka-p
napisał/a: zuzka-p 2010-09-05 16:03
mam wrażenie, że to podobnie jak z trzymaniem laptopa na kolanach - podobno są jakieś badania, które wskazują, że mężczyźni mogą od tego stać się impotentami. wszystko można robić, byle z umiarem. gorąca kąpiel nie tylko szkodzi plemnikom, ale przede wszystkim skórze i dlatego lekarze dermatolodzy odradzają długie kąpiele w bardzo gorącej wodzie :)
zuzka-p
napisał/a: zuzka-p 2010-09-05 16:03
mam wrażenie, że to podobnie jak z trzymaniem laptopa na kolanach - podobno są jakieś badania, które wskazują, że mężczyźni mogą od tego stać się impotentami. wszystko można robić, byle z umiarem. gorąca kąpiel nie tylko szkodzi plemnikom, ale przede wszystkim skórze i dlatego lekarze dermatolodzy odradzają długie kąpiele w bardzo gorącej wodzie :)
napisał/a: ~tatuś 2015-09-28 14:46
mam takie pytanie głównie do lekarzy wypowiadających się na tym forum:
czy jednorazowa kąpiel 4 tygodniowego chłopca w temperaturze ok. 42 stopni C(kąpiel trwała ok. 5 min)mogła mu jakoś zaszkodzić - mam tu na myśli głównie jadra.??? proszę o odpowiedź.
napisał/a: ~Milusia 2016-08-25 09:14
Mój mąż miał ogromny problem z potencją. Nie chciał w ogóle o nim rozmawiać. Myślał, że się nie zorientuje. Jednak trudno się nie zorientować. Cały czas unikał seksu.Pewnego razu pomyślałam, że mnie zdradza! No bo co innego mogłam pomyśleć? Na szczęście przyznał się, co go trapi. Szkoda, że mężczyźni wstydzą się rozmawiać o takich problemach. Postanowiłam musimy razem rozwiązać ten problem. Usiedliśmy przed komputerem i zaczęliśmy szukać jakiegoś środka na potencje. Dzięki takim forom, jak to mój mąż poczuł się lepiej. Okazało się, że mnóstwo mężczyzn ma tego typu problemy.. Zdecydowaliśmy się na zakup tabletek Eron Plus. Dlaczego te tabletki? Miały najwyższe noty w rankingu preparatów na potencje..Na szczęście okazało się, że działają i to od razu! Już po zażyciu pierwszej dawki były efekty! Dzięki nim wreszcie zaczęliśmy się kochać i to jak! Najchętniej nie wychodziłabym z łóżka, hihi:) Tabletki można zamówić za pośrednictwem tej stronki http://potencia.pl/