Co robić ? Pomocy !!!

napisał/a: moniaczek1 2008-07-25 06:09
Mam problem i nie wiem co zrobić.
Jestem do roku w związku z mężczyzną po przejściach. Mamy synka. Wszystko było dobrze do czasu gdy mój "mąż" nie zaczoł się spotykać ze swoi pierwszym synem (3 lata) w obecności swojej byłej żony. Powiedziała mu, że chce żeby wrócił a są prawie 2 lata po rozwodzie. Ostatnio nie wytrzymałam i doszło do spięcia na jej temat i powiedział mi, że kocha mnie i ją tyle, że nie chce niczego zmieniać (nie chce do niej wrócić).
Co mam robić bo psychicznie tego nie wytrzymuję ?
napisał/a: sorrow 2008-07-25 09:27
Rozumiem, że o jego synu z pierwszego małżeństwa wiedziałaś od początku. W takim przypadku wiążąc się z nim musiałaś zaakceptować jego nierozerwalne więzy z tamtą rodziną. On na pewno będzie kontaktował się z synkiem, a nawet powinien, jeśi jest odpowiedzialnym mężczyzną. W tym względzie nie możesz nic zrobić, bo wzięlaś go sobie z całym "inwentarzem". Natomiast jego kontakty z byłą żoną są jak najbardziej wobec ciebie nie w porządku. A już to, że zamierza kochac ciebie i ją jednocześnie musi być dla ciebie bardzo przykre. Wiedząc, że ona chce jego powrotu wykończysz się psychicznie przy każdym jego spotkaniu z tamtą rodziną. Jedyne co możesz zrobić to rozmawiać z nim o tym, żeby powoli do niego dotarło, że wyrządza ci krzywdę. Tylko spróbuj jakoś tak spokojniej, żeby nie dochodziło do spięć, bo odniesiesz odwrotny skutek.
napisał/a: moniaczek1 2008-07-25 09:44
Zanim między nami coś się zaczęło wiedziałam dużo o jego przeszłości. Dziecko niczemu nie zawiniło i nie jest dla mnie problemem. Za to była zona to spory problem. Nie mam zamiaru mu utrudniać kontaktów z synem ale sama myśl, że tamta jest z nimi działa mi na nerwy.