Co mam zrobic?

napisał/a: Ashley 2006-09-18 00:41
Jestem ze swoim chlopakiem 4 miesiace.jego ojciec byl alkoholikiem.On zas obiecal mi ze nie bedzie naduzywal alkoholu a jednak to juz 2 raz kiedy sie upil w tym tygodniu.Jak z nim rozmawiac>Jakich argumentow uzyc?
napisał/a: iza19821 2006-09-18 10:02
Napewno szczera ROZMOWA.
Powiedz mu,co czujesz jak on pije,
zapytaj sie po prostu czemu,to robi...a jezeli ma jakis problem,powiedz mu ze PICIEM niczego nie zalatwi
napisał/a: Marusia 2006-09-18 11:54
Niestety twój chłopak ma duże predyspozycje do tego, by również być alkoholikiem. Spróbuj go przeknać, żeby przestał pić. I pamiętaj: upijanie się, a potem przepraszanie za to, nic nie daje! Albo skończy z tym raz na zawsze, albo zerwij z nim. Nie pakuj się w związek z kimś, kto ma problemy z alkoholem, bo NA PEWNO będziesz cierpiała...
napisał/a: ~gość 2006-09-18 13:47
Dziękuję mam za pomoc.Porozmawiam z nim dzisiaj a jeśli to nic nie da odejdę:(Moj ojciec pije i nie zniose tego po raz kolejny.
napisał/a: ami1 2006-09-18 13:55
Ja też się przyłączam: porozmawiaj a jeśli to nie pomoże to zostaw go. Wierz mi, że teraz będzie łatwiej niż w przyszłości. Może jeśli poczuje, że może cię stracić to się zmieni. Jeśli nie to trudno... Będziesz cierpieć, a o to chyba nie chodzi w związku. Powodzenia Ashley.
-
napisał/a: - 2006-09-19 00:01
napisal(a):Dziękuję mam za pomoc.Porozmawiam z nim dzisiaj a jeśli to nic nie da odejdę:(Moj ojciec pije i nie zniose tego po raz kolejny.
Masz racje.....Szczerze i na spokojnie z nim pogadaj....Zycze powodzenia :)
napisał/a: samsam 2006-09-19 09:18
Uważam, że musisz w tym momencie być egoistką i myśleć tylko o sobie. Skoro sama w domu rodzinnym przeżywałaś podobne sytuacje, to ni epozwól, aby Twój dom i Twoja rodzina była podobna.
napisał/a: palika 2006-09-19 16:44
a ja powiem tak.Rozmowa NIC tu nie pomoze!swiadomie podkreslilam slowo nic,poniewaz moj ojciec jest alkoholikiem i wiem,ze rozmowy nic nie pomoga.Jesli ktos wpadnie w ten ciag i sam sobie nie uswiadomi swojej choroby NIC i NIKT mu nie pomoze chocby nie wiem jakich argumentow uzywal!!Czasem silny wstrzas emocjonalny,typu np.odejscie kogos na kim choremu bardzo zalezalo pozwala uswiadomic o problemie,ale czasem- tez zadko.
Wiec jesli nie pomoze rozmowa uciekaj dziewczyno gdzie pieprz rosnie poki nie jest za pozno,bo jak sama pisalas jesli twoj ojciec jest alkoholikiem wiec wiesz jak takie zycie wyglada.Na pewno nie kolorowo
napisał/a: zaw 2008-11-07 23:53
Ashley napisal(a):Jestem ze swoim chlopakiem 4 miesiace.jego ojciec byl alkoholikiem.On zas obiecal mi ze nie bedzie naduzywal alkoholu a jednak to juz 2 raz kiedy sie upil w tym tygodniu.Jak z nim rozmawiac>Jakich argumentow uzyc?

mam to samo chłopaka z ojcem co nadużywa
właśnie czekam zmartwiona bo on poszedł znów pic :(
napisał/a: agasta 2008-11-10 19:40
jesli jego ojciec jest alkoholikiem a on sobie popija to możesz być pewna że wcześniej czy póżniej może zacząć pić , życie z alkoholikiem to piekło wiem co mówię mam ojca alkoholika życie mnie tak zmieniło że szukałam mężczyzny który w ogóle nie pije i takiego znalazłam
najlepiej zacząć rozmawiać, alkoholicy dużo obiecują ale nim zgodzą się na leczenie to rujnują życie swojej rodzinie także dobrze się zastanów nad tym wszystkim w twoim przypadku tak nie musi być ale miłość na początku zaślepia pewne wady człowieka myślimy sobie on się zmieni skoro obiecał ale to są na pozór kłamstwa trzeba być czujnym i zachować rozwagę w takich sytuacjach lepiej się nie pakować w związek z mężczyzną który nadużywa alkoholu bo od tego się zaczyna nawet jak by był najprzystojniejsztym facetem dla mnie się liczy u mężczyzn całokształt nie tylko to jak on wygląda ale przede wszyskim jak się zachowuje także porozmaiaj z nimi o swoich obawach i podejmij mądrą decyzję czy chcesz być z nimi czy nie życzę powodzenia
napisał/a: Fragma_88 2008-11-10 19:42
Ashley, coś mi się wydaje że od tego tak ławto go nie odciągniesz.Nawet rozmowa w tym przypadku nie pomoże.