pierwszy pocałunek fot. Fotolia

Pierwszy pocałunek - jak się całować

Pierwszy pocałunek to ważne wydarzenie, podobnie jak pierwsza randka albo pierwszy seks. Nowa sytuacja zawsze jest wyzwaniem, ale prawdopodobnie i tak już po chwili będziesz wszystko robić instynktownie!
/ 27.11.2017 12:26
pierwszy pocałunek fot. Fotolia

Nie ma nic dziwnego w tym, że stresujesz się przed swoim pierwszym pocałunkiem. To naturalne, że każda z nas zadaje sobie wcześniej różne pytania: Co będzie, jeśli nie będę wiedziała jak się zachować? Co się stanie, jeśli zderzymy się nosami? Czy na pewno się nie obślinię? Czy powinnam zamknąć oczy? A co, jeśli dojdzie do pocałunku francuskiego?

Uwierz jednak w to, że nie tylko dziewczyny stresują się przed swoim pierwszym pocałunkiem. Nowa sytuacja zawsze jest wyzwaniem, ale prawdopodobnie i tak już po chwili będziesz wszystko robić instynktownie :-)

Jak poćwiczyć przed pierwszym pocałunkiem?

Sceny prezentowane w wielu filmach dla nastolatek, wbrew pozorom wcale nie są pozbawione sensu. Przyznajcie się w głębi duszy - ile z was ćwiczyło wcześniej, zanim doszło do pocałunku z chłopakiem?

Co jest najlepsze do ćwiczeń? Owoce! Warto praktykować sztukę całowania na soczystym jabłku albo brzoskwini. Niektórzy wybierają w tym celu własną dłoń albo powierzchnię lustra.

Pozycja 69: na czym polega?

Jak przygotować się do pocałunku?

  • Zadbaj o świeży oddech. 
  • Usta nie powinny być suche i spierzchnięte - będą nieprzyjemnie drapać partnera.
  • Pamiętaj, że dla mężczyzny pocałunek jest trochę czymś innym, niż dla kobiety. Dla nas to po prostu oznaka bliskości i sposób na okazanie uczuć. W męskiej psychice namiętne całusy to wyraz fizyczności, znacznie bardziej wiążą się z podnieceniem seksualnym.

6 sposobów na to, by zaskoczyć faceta w łóżku

Jak się całować?

  • Gdy chcesz zainicjować pocałunek, delikatnie obejmij partnera. Oczywiście, możesz też czekać na jego krok.
  • Patrząc na usta faceta, delikatnie przechyl głowę na bok. Dzięki temu nie zderzycie się nosami.
  • Delikatnie rozchyl wargi i muskaj nimi wargi chłopaka. Nie włączaj od razu języka, wszystko powinno dziać się powoli.

  • Teraz subtelnie spróbuj wsunąć język do ust partnera. Lekko dotykaj wnętrza jego jamy ustnej. Gdy on włączy do działania swój język, ty powinnaś się wycofać - w przeciwnym przypadku, namiętny całus zamieni się we wzajemne oblizywanie ;-)
  • Podczas pocałunku nie zapominaj o dłoniach. Nie muszą przecież spoczywać bezczynnie na plecach partnera. Możesz głaskać go, drapać po karku albo przesuwać palcami po jego włosach.

7 sposobów, by wydłużyć stosunek seksualny