Pierwszy raz – wszystko co musisz wiedzieć

Z pewnością połączy ich pęd do wiedzy.
Pierwsze w życiu współżycie wiąże się z ogromnymi emocjami. Pomimo zdenerwowania chcielibyśmy, aby ten pierwszy seks był wyjątkowy. Równocześnie nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniu. Jak powinien wyglądać seks? Czy pierwszy raz boli?
Z pewnością połączy ich pęd do wiedzy.

Lęk przed pierwszym razem

Dlaczego boimy się rozpocząć współżycie? Powodów jest co najmniej kilka. Może to być obawa przed grzechem, strach przed ciążą czy chorobami. Czasem przyczyną może być brak akceptacji własnego ciała.

Czytaj więcej: Jak opanować strach przed rozpoczęciem współżycia?

Jak się przygotować do współżycia?

Pierwszy raz to dla większości młodych ludzi moment bardzo doniosły, dlatego warto przeżyć go w odpowiednim miejscu, atmosferze i z odpowiednią osobą. Pamiętaj, aby współżyć nie wystarczy jedynie pociąg fizyczny. Najlepiej jest, gdy darzysz partnera uczuciem i możesz mu zaufać. Pierwszą formą aktywności seksualnej może być petting. Dzięki niemu poznacie swoje ciała i przygotujecie się do inicjacji seksualnej.

Dowiedz się więcej : Po co nam seks? i Kiedy rozpocząć współżycie seksualne?

Ciąża i choroby a pierwszy raz

Nawet podczas pierwszego razu można zajść w ciążę i zarazić się chorobami wenerycznymi. Na szczęście istnieje kilka metod antykoncepcyjnych, dzięki którym bez lęku możemy cieszyć się nowymi doznaniami. Pamiętaj, że metody hormonalne, które mają wysoka skuteczność antykoncepcyjną nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Chcesz wiedzieć, jakie zabezpieczenie wybrać?

Przeczytaj: Jak zadbać o bezpieczny seks?

Czy seks sprawia ból?

Pierwszy stosunek płciowy może powodować niewielki ból i wystąpienie krwawienia. Przyczyną tych dolegliwości jest przerwanie błony dziewiczej. Czy istnieją inne powody odczuwania bólu podczas stosunku? Co zrobić, aby zmniejszyć ból podczas pierwszego razu?

Dowiedz się więcej: Czy pierwszy raz boli?

 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA