para w łóżku fot. Fotolia

ZATYCZKA ANALNA: korek analny i inne zabawki do odbytu

Korek analny to gadżet, który zapewnia idealną rozgrzewkę przed seksem analnym. Jak powinno przebiegać jego użytkowanie?
/ 25.08.2017 11:34
para w łóżku fot. Fotolia

Chociaż najpopularniejszą zabawką erotyczną wydaje się być wibrator, dużą popularnością cieszą się też gadżety przeznaczone do stymulacji okolic odbytu. Najczęściej spotykanym jest zatyczka analna, czyli rodzaj niewielkiego stożka, przeznaczonego do stymulacji odbytnicy. Korek analny ma zawsze gładką powierzchnię i jest o wiele mniejszy niż tradycyjny wibrator czy sztuczny penis - dzięki temu ryzyko uszkodzenia odbytu jest zminimalizowane. Istnieją też zatyczki analne, które są przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Mają wygięty kształt, który dostarcza dodatkowej przyjemności w wyniku stymulacji prostaty.

Jak używać zatyczki analnej?

Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku każdej innej seks zabawki, nieprawidłowe użycie zatyczki analnej może dostarczyć więcej dyskomfortu, niż przyjemności. Jak więc należy z nią postępować?

  • Podstawą jest odpowiednie nawilżenie - najlepiej specjalnym lubrykantem analnym.
  • Przed użyciem (i po użyciu) zdezynfekuj gadżet żelem antybakteryjnym.
  • Bądź cierpliwa. Zabawa z zatyczką analną to nie wyścigi. Należy wprowadzać ją powoli, posuwistym ruchem, ale zachowując pełną ostrożność.
  • Żadna zabawka, która znajdowała się w okolicach odbytu, nie może być potem używana w rejonie pochwy i łechtaczki! Grozi to poważną infekcją.

Co to jest preejakulat? Czy za jego pośrednictwem może dojść do ciąży?

Dlaczego warto używać zatyczki analnej?

Wśród wielu gadżetów erotycznych, przeznaczonych do stymulacji odbytu, wymienia się szereg zalet korka analnego. Przede wszystkim, jest on idealny dla osób początkujących - łatwiej jest z niego korzystać, niż np. z dilda lub masażera.

Poza tym, zatyczka analna jest bardzo praktyczna ze względu na to, że pozostaje na swoim miejscu. Nie wymaga podtrzymywania dłonią - można w tym czasie zająć się innymi pieszczotami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by korek miał szerszy kształt u podstawy - dzięki temu na pewno nie wsunie się za daleko.

Korek analny to gadżet, który zapewnia idealną rozgrzewkę przed seksem analnym. Rozszerza i rozluźnia mięśnie odbytu, dzięki czemu później bez trudu zmieści się w nim penis.

Czego można nauczyć się z filmów porno?

Jakie są inne rodzaje zabawek analnych?

Oprócz zatyczki analnej, wyróżniamy również inne seks gadżety przeznaczone do stymulacji okolic odbytu.

  • Kulki i koraliki analne. Połączone ze sobą i wyraźnie się zmniejszające. Powolnie wprowadzane, dostarczają przyjemnych doznań.
  • Wibratory analne i dilda. Większe i bardziej rozbudowane niż zatyczki analne. Przeznaczone dla tych, którzy są bardziej zaawansowani w igraszkach oraz dla tych, którzy wolą bardziej intensywną stymulację.
  • Masażery prostaty. Przeznaczone dla mężczyzn, posiadają wyprofilowany kształt, który umożliwia pobudzanie gruczołu krokowego, gdzie ma skrywać się tzw. męski punkt G.

Rimming: cała prawda na temat lizania odbytu