Wibrator - seksualny kaprys?

Jakie potrzeby zaspokaja wibrator? Czy należy i można go bezpiecznie używać? Czy wibratory wnoszą coś do życia sexualnego singli oraz par, czy to tylko taka fanaberia sexualna?
/ 29.09.2014 13:45

Jakie potrzeby zaspokaja wibrator? Czy należy i można go bezpiecznie używać? Jak odpowiednio korzystać z wibratorów? Czy wibratory wnoszą coś do życia sexualnego singli oraz par, czy to tylko taka fanaberia sexualna?

Wibrator - używać czy nie?

fot. Fotolia

Przeczytaj też: Masaż tantryczny zamiast fryzjera

Wibrator to rzeczywista potrzeba czy seksualny kaprys?

Gadżety erotyczne mogą w znaczący sposób urozmaicić życie erotyczne, potrzeba do tego odrobinę zaangażowania i pomysłowości ze strony kochanków. W niektórych przypadkach nawet mogą nadać igraszkom w sypialni zupełnie nowe oblicze. Przede wszystkim rolą gadżetów erotycznych jest inicjowanie i zachęta do zabaw we dwoje. Dzięki nim repertuar pieszczot może być znacznie bogatszy. Eksperci podkreślają, że korzystanie z gadżetów erotycznych pozytywnie wpływa na niwelowanie różnic w czasie, w jakim kochankowie osiągają orgazm.

– Gadżety to doskonałe rozwiązanie dla par, u których króluje zaufanie i wzajemny szacunek. Decyzja o tym czy skorzystać z urozmaiceń w postaci, np. wibratora powinna być decyzją obojga kochanków. Ale to co z całą pewnością można powiedzieć o gadżetach erotycznych, to że wnoszą do sypialni powiew świeżości, czasem nawet poczucie humoru – podkreśla Radosław Jerzy Utnik, seksuolog-psycholog współpracujący z marką Durex.

Skąd się wziął wibrator i jak wyglądał w XIX wieku?

W poprzednich stuleciach masaże intymnych części kobiecego ciała często uważano za rozwiązanie problemów związanych na przykład ze stresem, omdleniami, brakiem apetytu czy bezsennością. Pierwszy wibrator narodził się koło 1870 roku w Anglii. Swoim kształtem oraz rozmiarami nie przypominał dzisiejszych wibratorów. Bliżej mu było do … łóżka z wibrującą końcówką. Ta sporych rozmiarów konstrukcja zasilana była parą wodną. Pierwszy elektryczny wibrator wyprodukowała i opatentowała w 1902 roku amerykańska firma na co dzień produkująca sprzęty gospodarstwa domowego.

Poznaj: 5 męskich stref erotycznych

Zanim kupisz wibrator - na co zwrócić uwagę?

Wybór dostępnych akcesoriów erotycznych jest ogromny. Przede wszystkim jednak warto postawić na sprzęt wiarygodnej marki. Nawet jeśli decydujemy się na zakupy w sieci – na takie zakupy często decydują się osoby, które nie mają na tyle śmiałości, żeby pójść do tradycyjnego sex shopu – również powinno się zwracać uwagę na gadżety erotyczne wiarygodnych producentów sprzedawane przez sklepy cenione przez klientów, posiadające długi staż.

Czym się kierować przy wyborze wibratora i co jeszcze warto dokupić?

Jednym z przydatnych akcesoriów do zabaw erotycznych jest lubrykant - żel, który zapewni dłużej trwające nawilżenie pochwy, niezbędne do odczuwania przyjemności płynącej ze zbliżenia. Urozmaiceniem zbliżenia mogą być masażery czy wibratory zewnętrzne i wewnętrzne dla pań i panów, a także specjalne nakładki wibracyjne dla par przeznaczone do używania podczas stosunku.

Sprawdź: Sex horoskop dla 12 znaków zodiaku

Warto dobrać odpowiedni gadżet erotyczny pamiętając, że ma on urozmaicić zabawy erotyczne, a nie stresować kochanków. Stawiając pierwsze kroki w świecie erotycznych zabaw śmiało można sięgnąć po nakładkę wibracyjną z wypustkami nakładaną na członka i stymulującą łechtaczkę, albo po mini masażer, który pobudzi zewnętrzne obszary erogennych ciał obojga partnerów.

Czy kształt i wielkość wibratora ma znaczenie?

Sięgając po wibrator, który w większości kojarzy się swoim kształtem z penisem, łatwo można zauważyć, że gadżet ten produkowany jest w rozmaitych formach. Który wybrać?

Dawno zostało stwierdzone, że kształt i rozmiar nie mają kluczowego znaczenia, dlatego wybór wibratora to mocno indywidualna sprawa. Warto oczywiście znaleźć swój gadżet erotyczny pamiętając, że ma on budować życie intymne, dodając szczyptę nowości i pikanterii w sypialni – podkreśla Radosław Jerzy Utnik.

Na podstawie materiałów prasowych Durex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/10.09.2017 16:03
Dobre sex gadżety można dostać w Sexshop112.pl Mają bardzo duży wybór akcesoriów erotycznych dla kobiet i mężczyzn. Według mnie jest to najlepszy sexshop w Polsce. Tani i bardzo dyskretny.
/14.07.2015 19:28
musi być wielki i czarny jak pindol mandingo, minimum 25 cm i bardzo gruby i żylasty, rozkosz gwarantowana.
/20.06.2015 09:08
tak zdecydowanie tak!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (3)