Traktuj kobietę dobrze po seksie, a częściej będziesz go uprawiał. fot. null

Ważne chwile „po”

Dla kobiety zbliżenie nie kończy się na orgazmie. Ogromnie istotne są dla niej chwile po stosunku, kiedy - leżąc wtulona w partnera - może cieszyć się jego bliskością i czułością. To, jak jest traktowana po seksie, ma duży wpływ na to, jak postrzega swoje pożycie seksualne w ogóle - czy uznaje je za udane i satysfakcjonujące, czy też nie.
/ 20.05.2019 08:38
Traktuj kobietę dobrze po seksie, a częściej będziesz go uprawiał. fot. null

Czas, który para - wyczerpana miłosną gimnastyką - dzieli ze sobą po stosunku, to dla kobiet czas bardzo cenny. Jest on dopełnieniem miłosnej gry. Pozwala być naprawdę blisko, zacieśnić więź, wymienić czułości. Zachowanie mężczyzny po stosunku, kiedy jego fizyczne pożądanie już opadnie, jest dla kobiety często wyznacznikiem tego, co on naprawdę do niej czuje. Czy chodzi mu tylko o seks i tylko wtedy jest miły, gdy o niego zabiega, czy też będzie dla niej czuły i troskliwy również potem.

Na tym tle często rodzą się konflikty. Dla mężczyzny bowiem akt seksualny jest często bardzo wyczerpujący. Po orgazmie facet ma najczęściej ochotę tylko położyć się wygodnie i zasnąć, a tymczasem jej zbiera się wtedy na pogawędki, wyznania, czułości. Nie dość, że domaga się uwagi, to jeszcze obraża się śmiertelnie, kiedy on odpowiada zdawkowo albo zamyka ciężkie ze zmęczenia powieki. Jedyny sposób na to, by tych konfliktów uniknąć, to zrozumieć siebie nawzajem i pójść na kompromis.

Rada dla niej

Nie katuj go. Nie pytaj „o czym teraz myślisz?”, kiedy widzisz, że leży półprzytomny i nie myśli o niczym. Nie każ mu opowiadać, jak bardzo cię kocha, bo najprawdopodobniej akurat nie ma weny na szukanie poetyckich sformułowań. Nie zadręczaj go opowieściami o tym, jaką śliczną kanapę widziałaś poprzedniego dnia w sklepie i jakie w związku z tym masz plany przemeblowania salonu. Spróbuj zadowolić się tym, że jest obok ciebie (jeśli zerwał się od razu po stosunku i zasiadł przed komputerem, jak najbardziej masz prawo protestować!), obejmuje cię ramieniem i głaszcze po głowie. Nie irytuj się, jeśli zaśnie. Nie świadczy to o tym, że cię lekceważy, tylko o tym, że dałaś mu dużo mocnych wrażeń...

Rada dla niego

Mówi się, że mężczyznę poznajemy nie po tym, jak zaczyna, tylko po tym, jak kończy. Kończ więc z klasą! Jakkolwiek byłbyś wyczerpany po stosunku, zmobilizuj się jeszcze do kilku minut przytomności. Nie odwracaj się od razu plecami do niej, szukając sobie wygodnego ułożenia do snu. Jest ranek, a ty spieszysz się do pracy? Ale na szybki numerek znalazłeś czas? Wobec tego znajdź też te trzy minuty, żeby ją przytulić, pocałować, powiedzieć, jak ci było cudownie i jak nie możesz się doczekać wieczora. Teraz, gdy leżycie wtuleni w siebie, w dobrych nastrojach, jest też doskonały moment na to, by powiedzieć sobie, co lubicie w waszym seksie, co wam się najbardziej podobało tym razem i co chcielibyście powtórzyć.

Pamiętaj, kobieta zostawiona sama sobie zaraz po stosunku czuje się opuszczona, może nawet wykorzystana. Traktuj ją dobrze po seksie, a częściej będziesz go uprawiał.