kobieta i mężczyzna w łóżku fot. Fotolia

TANTRA: co to jest tantra seksualna - miniprzewodnik

Tantra to nie tylko zdolność do odbywania stosunku seksualnego przez kilkanaście godzin. To sztuka pełnego otwarcia na potrzeby drugiej osoby.
/ 03.08.2017 14:47
kobieta i mężczyzna w łóżku fot. Fotolia

Znany wokalista Sting już wiele lat temu zasłynął wyznaniem na temat swoich możliwości seksualnych. Zszokowani fani mogli dowiedzieć się, że utalentowany muzyk ma nie tylko boski głos, ale posiada także inne zdolności ;-) Żona wokalisty potwierdziła, że Sting może uprawiać seks przez wiele godzin bez przerwy, a nawet przez całą noc! Swoje możliwości zawdzięcza podobno wieloletniemu praktykowaniu sztuki tantry.

Tantra seksualna to jednak nie tylko zdolność do odbywania stosunku seksualnego przez kilka (a nawet kilkanaście!) godzin. To przede wszystkim sztuka pełnego otwarcia na potrzeby drugiej osoby. Nie chodzi tutaj o orgazm, który występuje wprawdzie wielokrotnie, ale jest uważany raczej za miły skutek uboczny. Głównym narzędziem jest dotyk i rozbudzenie pełnej świadomości, a także całkowite zespolenie 2 ciał w jedną całość. Mężczyźni osiągają wtedy wielokrotny orgazm bez wytrysku, a kobiety są w stanie wiele razy szczytować.

Stereotypowo tantra kojarzy się wyszukanymi, często dziwacznymi pozycjami seksualnymi. Jednak to wcale nie jest w niej najważniejsze! Mimo że osoby trenujące tę sztukę przez wiele lat, rzeczywiście są w stanie odbywać stosunki w nietypowych pozach, nie jest to ich celem.

Seks analny: cała prawda bez tabu

Co to jest tantra?

Tantra powstała kilka tysięcy lat temu, chociaż dokładnej daty nie da się jednoznacznie określić. To ezoteryczna sztuka, pochodząca z Azji - narodziła się w hinduistycznych Indiach, a następnie powędrowała do Tybetu, gdzie została wzbogacona o elementy buddyzmu.

Akt seksualny jest uważany w tantrze za święty rytuał, a ma on doprowadzić do ponownego zespolenia się w całość 2 przeciwstawnych żywiołów. Nacisk zostaje położony na wyodrębnienie pierwiastków kobiecości i męskości, a w rezultacie na połączenie ich w harmonijną całość.

No dobrze, ale co to oznacza w praktyce?

Punkt G: gdzie go szukać i czy każda kobieta go ma?

Podstawy tantry seksualnej dla początkujących

Kilkadziesiąt lat temu sztuka tantry zaczęła stawać się popularna w Europie. O ile w krajach azjatyckich jest ona ceniona głównie za wymiar duchowy, dzięki któremu można uprawiać miłość w sposób zbliżony do doskonałości, o tyle w naszym kręgu kulturowym fascynacja tantrą wzięła się głównie z chęci osiągnięcia zdolności do wielogodzinnego odbywania stosunków seksualnych.

Co zrobić, aby poprawić swoje erotyczne możliwości, stosując podstawy tantry?

  • Codziennie ćwicz swoje mięśnie Kegla. Powinien to robić również twój partner.
  • Nie śpieszcie się. Pośpiech to wróg udanego seksu. Podniecenie powinno narastać bardzo powoli, aby potem zbyt szybko nie opaść.
  • W tantrze seksualnej bardzo ważne jest stworzenie własnej przestrzeni. Wejdźcie w nastrój poprzez wspólną kąpiel lub kolację. Wyłączcie telewizor i telefony.
  • Ważnym elementem tantry jest masaż tantryczny. Wykonuje się go  bardzo powolnymi ruchami, poczynając od głowy. Nie wolno pominąć żadnej części ciała. Można wspomagać się olejkami do masażu. Nacisk i tempo warto zmieniać. Ciało partnera warto muskać na zmianę opuszkami palców, włosami, językiem lub sutkami.
  • Ważnym elementem gry wstępnej jest również seks oralny, często w naturalny sposób wypływający z masażu erotycznego.
  • Patrzcie sobie w oczy. Kontakt wzrokowy jest tak istotny, że specjaliści od tantry zalecają nawet nie zamykać powiek podczas orgazmu i nie stosować pozycji seksualnych, które uniemożliwiają zerkania w oczy partnera.
  • Kontrolujcie swój orgazm. Dzięki częstej praktyce, można powstrzymywać go coraz dłużej, a w rezultacie doświadczać go wielokrotnie. Gdy czujecie, że szczyt jest już blisko, należy bardzo zwolnić i kontrolować własny oddech.

Czytaj więcej na temat erotyki