Sprawność seksualna mężczyzn

Jak wynika z uzyskanych danych, każdego miesiąca w gabinetach lekarskich różnych specjalizacji pojawia ponad ćwierć miliona mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Powody problemów z potencją mają różne podłoże.
/ 29.02.2008 15:25
Jak wynika z uzyskanych danych, każdego miesiąca w gabinetach lekarskich różnych specjalizacji pojawia ponad ćwierć miliona mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Powody problemów z potencją mają różne podłoże.

Przy zaburzeniach erekcji u podstaw mogą leżeć choroby serca i naczyń krwionośnych, zaburzenia ze strony nerek i wątroby, schorzenia układu nerwowego i hormonalnego, stres, przepracowanie, depresje, niektóre leki. Bardzo istotny udział w zachowaniu sprawności seksualnej odgrywa również styl życia. Szczególnie nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej mogą w istotny sposób rzutować na pogorszenie jakości życia intymnego.

Dane z Raportu Seksualności Polaków 2002 - Lew-Starowicz Zaburzenia seksualne mężczyzn:
  • wytryski nasienia jeszcze przed stosunkiem - 2%
  • wytryski nasienia po kilku, kilkunastu ruchach w pochwie - 30%
  • zaburzenia erekcji członka - 8%
  • wytrysk opóźniony lub brak wytrysku - 4%
  • dyspareunia - 2%
  • zmniejszone potrzeby seksualne lub ich brak - 8%
  • zwiększone potrzeby seksualne - 19%
Z powyższych danych wynika, ze znaczący odsetek populacji ma problemy we współżyciu seksualnym.

Następstwem zaburzeń seksualnych jest wiele negatywnych następstw. Są nimi: zaburzenia zdrowia psychicznego (psychosomatyczne, depresyjne, nerwicowe, itp.); poczucie małej wartości; konflikty i napięcia w relacjach partnerskich; drażliwość w kontaktach międzyludzkich. Z tego samego badania wynika, ze tylko 6% badanych z zaburzeniami seksualnymi korzysta z pomocy lekarzy. Na pytanie - dlaczego problemy w życiu seksualnym nie były ujawnione lekarzowi? - 30% badanych podało, ze "to nie jest poważny problem", 9% - "dobrze mi tak jak jest"; a 6% czeka, aż problem sam minie. Dla 12% badanych zaburzenia seksualne są "normalne, gdy człowiek się starzeje". Dla lekarzy rodzinnych ważna może być informacja, ze 13% badanych chciałoby się leczyć u nich. Na pytanie - czy kiedykolwiek zadawał pytania na temat seksu? - aż 79% mężczyzn i 67% kobiet odpowiedziało, że nigdy.

Źródło: LECZENIE ZABURZEN SEKSUALNYCH � PODSTAWY � Prof. dr hab. Lew Starowicz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/04.12.2011 19:09
słyszeliście cos o produkcie "beman"? ponoć działa szybko i jest naturalny...
/13.02.2012 18:25
daj sobie spokój szkoda kasy nic nie daje
/27.04.2010 15:40
Mam taki problem, mam około 14lat i problem polega na wielkości Penisa, gdyż wynosi on około 3-8cm, co zrobić ? koledzy śmieją się ze mnie i że jestem nie dojrzały, dziś kupiłem bokserki bo czułem że to wina obcisłych majtek, wiec kupiłem te luźniejsze, kto wie czego to wina?? czy stosowanie luźniejszych bokserek mi pomoże?? proszę o odpowiedź :(
POKAŻ KOMENTARZE (14)