Siła zapachów - olejki eteryczne

Afrodyzjak łac. aphrodisiacum, - środek pobudzający, wzmacniający popęd płciowy to nie tylko potrawy i napoje (a zasadniczo składniki w nich zawarte), to także olejki eteryczne coraz częściej (choć nadal zbyt rzadko) pojawiające się w naszych domach.
/ 20.09.2007 06:53

Afrodyzjak łac. aphrodisiacum, - środek pobudzający, wzmacniający popęd płciowy to nie tylko potrawy i napoje (a zasadniczo składniki w nich zawarte), to także olejki eteryczne coraz częściej (choć nadal zbyt rzadko) pojawiające się w naszych domach.

Podobnie jak rośliny i produkty spożywcze olejki eteryczne pobudzają zmysły i wzmagają pożądanie. Pachnidła te pobudzają (także „do działania”), odmładzają, odpędzają beznamiętność, stwarzają nastrój medytacji.

Wiele olejków mających właściwości uspokajające, również dla niektórych są afrodyzjakami, gdyż dzisiaj, w erze wiecznego stresu nierzadko pozbycie się go daje przepustkę do udanego zbliżenia. Najbardziej reprezentatywne w ten sposób działające olejki to: bazyliowy, neroli, bergamotowy, cyprysowy, ylang-ylang, eukaliptusowy, lawendowy, melisowy, pomarańczowy, mandarynkowy, różany i inne.

Olejki eteryczne, w zależności od swojego pochodzenia, mają na celu przywołanie konkretnego stanu u człowieka. Znajdują zastosowanie w masażu, kąpieli, inhalacji i aromatyzacji powietrza.
Masaż wyśmienicie uelastycznia atmosferę, pobudza zmysły, koi i rozluźnia. Świetnie nadają się do tego olejki: cynamonowy, paczulowy, różany, sandałowy, imbirowy a przede wszystkim rozmarynowy („o, mój rozmarynie rozwijaj się, pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej”... pomasujemy się :)). Kilka kropel dodanych do oliwki dla dzieci a następnie czule wklepane w całe ciało niewątpliwie zdziała cuda.

Kąpiel to też ważny element prowadzący do rozładowania napięcia i rozluźnienia. Tutaj godny polecenia jest olejek paczulowy, z zielonej mięty, rozmarynowy, pomarańczowy, lawendowy. Para, która unosi się z ciepłej wody dostaje się poprzez drogi oddechowe do krwiobiegu. A wiadomo- krew nie woda...

Do aromatyzacji powietrza i inhalacji przyda nam się bardzo lampka aromaterapeutyczna inaczej zwana „kominkiem”. Po masażu i kąpieli podgrzany świeczką olejek będzie dopełnieniem starań o to, by czas spędzony razem był wyjątkowy i niezapomniany. Postawi kropkę nad i... Pieczołowitość i dbałość o szczegóły w TEJ dziedzinie popłaca, procentuje i przynosi konkretny „zysk”.
Na wieczór we dwoje nad jeziorko lub inne miejsce na łonie natury polecam zabrać ze sobą olejek goździkowy z tych oto prostych przyczyn: pięknie pachnie, działa rozgrzewająco (zmniejsza bóle reumatyczne, więc polecany jest w każdym wieku :)) a w dodatku odstrasza komary, więc drżyjcie tylko z rozkoszy a nie ze strachu przed insektami...

Olejki eteryczne (nazwa często jest nie bez przyczyny przekręcana na „erotyczne”) można kupić w aptece, drogerii, perfumerii a nawet w wielu kioskach. Kosztują niewiele, działają na każdego. Sprawiają, że nasz byt staje się wonny, milszy, bardziej radosny... Organizm się oczyszcza, odświeża. Skóra promienieje, odmładza się, nabiera pięknego kolorytu... My czujemy się szczęśliwsi, bo znowu udało się doznać czegoś niepowtarzalnego.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/28.06.2010 23:29
Jeżeli chodzi o olejki eteryczne to zawsze stosuję 100% nierozcieńczane i atestowane, znalazłam sklep który oferuje olejek paczuli:) wszyscy wiedzą, że jest afrodyzjakiem:) Aha zapomniałabym sklep to www.olejki-zapachowe.pl Polecam!