Seksting - jak bardzo staje się niebezpieczny

Niestety, jak pokazują statystyki jest coraz modniejszy wśród młodzieży…
/ 26.08.2016 16:12
fot. Fotolia
Coraz więcej nastolatków prowadzi erotyczną korespondencję za pomocą telefonów komórkowych, chociaż wcale nie ma na to ochoty. W Anglii policja badała aż 51 spraw, dotyczących sekstingu osób poniżej 16 roku życia, w 2013 roku. W 2015 roku liczba ta wzrosła 13-krotnie, do 665 przypadków!

Czym jest seksting?

Seksting polega na wysyłaniu telefonem komórkowym swoich nagich zdjęć, a także fotografii swoich narządów płciowych oraz wiadomości graficznych i tekstowych, zawierających treści autopornograficzne. Realizacja, prezentowanie, a także rozpowszechnianie tego typu produkcji, z udziałem osób nieletnich, jest zawsze zakazane
 
Termin seksting, ang. sexting powstał z połączenia słów „sex” i „texting”. Popularność zjawiska przypisuje się rozpowszechnieniu się smartfonów, a wraz z nimi aplikacji społecznościowych i czatów. 

Czy jest niebezpieczny?

Według niektórych seksting jest dowodem na to, że dostęp do nowych technologii rodzi bezprecedensowe zagrożenia dla młodych ludzi. Zdają się być popychani w stronę dorosłości, kiedy nie są jeszcze do tego gotowi emocjonalnie i psychicznie.
 
Seksting może mieć dramatyczne następstwa, podobnie jak podejmowanie ryzykownych zachowań seksualnych. Lekkomyślnie wysłana wiadomość erotyczna, może pociągać za sobą ludzką krzywdę, a także ogromny wstyd i poczucie winy, które będą wpływały na późniejsze życie seksualne, społeczne oraz relacje z partnerem.

Seksting w liczbach

Jak podaje dosomething.org, amerykańska organizacja pozarządowa działająca na rzecz nastolatków, 40% dziewcząt uprawia seksting dla żartu, 34% - aby poczuć się seksownie, a 12% - czuje się do tego zmuszanych. Zastanawiające jest  to, że aż 61% wszystkich nastolatków, wysyłających swoje nagie zdjęcia przyznaje, że przynajmniej raz była do tego zmuszana.
 
Źródło statystyk: www.guardchild.com/teenage-sexting-statistics
 

Zobacz także