Seks tantryczny - jak osiągnąć pełnię satysfakcji seksualnej

Jak osiągnąć pełnię satysfakcji seksualnej?
/ 26.08.2016 15:57

fot. Fotolia

Jak sprawić, żeby partnerka uwielbiała seks, a miłosne uniesienie było intensywnym i namiętnym przeżyciem? Z pewnością nie należy traktować go zbyt mechanicznie, czyli postrzegać tylko w kategoriach czynności fizycznej, mającej doprowadzić do rozładowania napięcia seksualnego.

Nawet najbardziej udziwnione pozycje seksualne nie uratują wówczas sytuacji. Seks i tak stanie się schematyczny, gdyż przestanie być namiętny, a w rezultacie będzie także niesatysfakcjonujący. Wiedzieli o tym mistrzowie wschodniej sztuki miłosnej, którzy stworzyli filozofię postrzegania i praktykowania seksualności, nie tylko w sferze fizycznej, ale również duchowej. W czym tkwi jej sekret?

Na czym polega seks tantryczny?

Seks tantryczny jest przeżyciem cielesnym, erotycznym, ale też mistycznym. Pozwala obojgu partnerom trwać w stanie bliskim ekstazy godzinami. Polega na stosowaniu technik, zwiększających siłę podniecenia oraz takich, które opóźniają ejakulację. Specyficzna atmosfera zbliżenia powoduje, że seks staje się celebrowanym rytuałem. Chodzi nie tyle o odbycie stosunku, co o umiejętność kochania się, cieszenia się bliskością drugiej osoby. Wielość niezwykle intensywnych doznań oraz namiętność sprawiają, że także mężczyźni przeżywają orgazm na wielu płaszczyznach!      

5 tajemnic seksu tantrycznego      

Dla kultur Wschodu europejski seks to tylko wzajemna masturbacja. W opinii Zachodu opóźnianie ejakulacji, zwłaszcza kilkugodzinne jest przesadą. Jedno jest pewne, seks tantryczny nie nadaje się dla osób, które poszukują jednorazowych, szybkich przygód seksualnych. Pozostałym może pomóc odkryć całą paletę erotycznych wrażeń.

W naszej kulturze akt seksualny kojarzony jest z zaspokajaniem najniższych instynktów albo wręcz z grzechem. Nawet jeżeli nie chcemy bądź nie potrafimy opóźniać ejakulacji, warto spróbować potraktować seks jako doznanie nie tylko na poziomie fizycznym, ale również emocjonalnym oraz duchowym, zrelaksować się i cieszyć intymnością. Oto 5 rzeczy, które sprawiają, że seks tantryczny dostarcza kochankom tyle przyjemności!

1. Umiejętne oddychanie

Skupienie się na swoim oddechu pozwala zrelaksować się, zostawiając za sobą problemy w pracy, nieprzyjemne wydarzenia, stresujące sytuacje. Sprawia, że zaczynamy istnieć na nowo „tu i teraz”, odprężeni, w harmonii ze swoim ciałem. Jak osiągnąć taki stan?

Kochankowie wyciszają się, siedząc wspólnie naprzeciwko siebie, średnio ok. 40 minut. W tym czasie nie tylko nie dotykają się, ale też nie planują tego, w jaki sposób będą się pieścić. Uspokajają oddech, tzn. biorą głęboki wdech, a następnie wydychają powietrze dwa razy dłużej. Światło jest przygaszone, a w tle słychać muzykę relaksacyjną. Umysł uwalnia się od stresu, zaś kochankowie są gotowi, żeby skoncentrować się tylko na sobie nawzajem.

2. Okazywanie czułości

Nie jest tak, że partnerzy zaczynają się kochać i od tej chwili muszą cały czas się dotykać, aż doprowadzi to do stosunku. W seksie tantrycznym chodzi również o zbliżenie emocjonalne, dlatego kochankowie pieszczą się, całują, ale też szepczą wiersze miłosne, czule karmią wzajemnie owocami, wspólnie kąpią itp.

Im dłużej trwa gra wstępna, tym bardziej rozbudza się zmysły i wzmaga pożądanie. To dodaje energii, pozwala pozbyć się skrępowania oraz kompleksów. Kochankowie cieszą się bliskością. Okazują sobie czułość poprzez np. ssanie palców partnera, zmysłowe szczotkowanie włosów partnerki, delikatne dotykanie szyi płatkami kwiatów. Towarzyszy temu ciągły kontakt wzrokowy.

3. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego

Wzrok to najlepszy afrodyzjak! Wznieca płomień pożądania, inicjuje i podtrzymuje namiętność. Podczas seksu tantrycznego kochankowie nieustannie patrzą sobie w oczy.

Obserwują swoje wzajemne reakcje na dotyk, szept, pieszczoty, co działa pobudzająco i dodatkowo podnieca. Dzięki temu, nie skupiają się tylko na osiągnięciu własnej satysfakcji seksualnej, na efekcie końcowym lecz czerpią przyjemność z każdej chwili trwania aktu seksualnego.

fot. Fotolia

4. Wzajemna stymulacja

Tantryczna gra wstępna to również erotyczny masaż. Partnerzy starają się zaangażować jak najwięcej zmysłów, stąd zmysłowa muzyka oraz eteryczne olejki. Najlepiej jeżeli masowany mężczyzna leży na plecach, ponieważ patrzenie na partnerkę będzie dla niego również bodźcem stymulującym.

Na początku wykonuje się zwykły masaż, a następnie przechodzi się niżej, w okolice miejsc intymnych. Masuje się np. wewnętrzne partie ud, nie dotykając jednak narządów płciowych i w ten sposób buduje się napięcie erotyczne. Niektórzy dodatkowo kładą się na partnerze bądź ocierają o niego ciałem. W ten sposób, stopniowo przechodzi się do masażu głównie miejsc intymnych.

5. Namiętne pozycje

W seksie tantrycznym istotna jest bliskość oraz wspólne przeżywanie przyjemności, dlatego zalecane są wszystkie pozycje, które pozwalają na kontakt wzrokowy kochanków i umożliwiają mocne przytulenie. Bez różnicy jest to, czy partnerzy siedzą czy leżą. Sprawdzi się zarówno pozycja, w której partnerka oplata nogami kochanka, siedząc na nim, jak i ta, gdzie oboje leżą przytuleni na boku, zwróceni twarzami do siebie, nie odrywając od siebie ud. Seks ma zbliżyć do siebie partnerów nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie i za każdym razem umacniać ich związek.

Zobacz także

Idealny seks, czyli jaki?
Męskie fantazje erotyczne

Gry erotyczne

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)