seks fot. Fotolia

Seks Polaków – jak długo trwa stosunek?

Nowy raport seksualności Polaków rozwiewa wątpliwości dotyczące tego, ile czasu poświęcamy na zbliżenia.
/ 15.11.2017 13:01
seks fot. Fotolia

42% Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego – wynika z raportu ,,Seksualność Polaków 2017” prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy, opracowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego (OPZS). Co jeszcze ujawniono w badaniach?

15 minut zbliżenia

Badanie, które wykorzystano w raporcie, trwało rok, przeprowadzono na grupie 2,5 tysiąca Polaków w wieku przynajmniej 18 lat. Możemy się z niego na przykład dowiedzieć, że z życia seksualnego bardziej zadowoleni są mężczyźni (55%), a nieco mniej kobiety (49%), a największą przyjemność z seksu czerpią osoby pomiędzy 30. a 49. rokiem życia. Profesor Izdebski zwraca uwagę, że w podejściu do tematyki seksu widoczne są u nas różnice międzypokoleniowe, co obrazuje zmiany obyczajowości Polaków.

Sondaż wykazał także, że z roku na rok spada liczba osób uprawiających seks i obniża się też wiek inicjacji seksualnej – szczególnie wśród kobiet (obecnie średnia to 18 lat). I chociaż długość stosunku seksualnego jest taka sama jak w 2005 roku i wynosi od 13 do 15 minut, tak skrócił się czas gry wstępnej, która obecnie trwa 15 minut – o 5 minut krócej niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Jak myślicie, 15 minut gry wstępnej i 15 minut samego stosunku to dużo czy mało?

Spraw, aby oszalał z pożądania! Oto 6 sposobów na to, jak zaskoczyć faceta w łóżku