Seks Polaków

Czy wiecie, że 5 razy więcej mieszkańców Polski, każdego dnia woli oglądać telewizję w łóżku niż uprawiać seks? Jak w rzeczywistości wygląda pożycie seksualne Polaków? Zobaczcie!

Czy wiecie, że 5 razy więcej mieszkańców Polski, każdego dnia woli oglądać telewizję w łóżku niż uprawiać seks? Jak w rzeczywistości wygląda pożycie seksualne Polaków? Zobaczcie!

Seks Polaków

Fot. Fotolia

Zamiast filmów i książek - seks w realu

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie marki Durex w 2015 roku, aż 65% Polaków woli swoje pragnienia przekuwać w rzeczywistość, niż oddawać się fikcji. Mimo to zaledwie 21% ankietowanych uprawia seks regularnie dwa razy w tygodniu. Czy dostęp do nowych technologii i książek z erotycznym podtekstem mogą mieć wpływ na ten alarmujący spadek aktywności seksualnej? Niepokoi fakt, że 5 razy więcej mieszkańców Polski, każdego dnia ogląda telewizję w łóżku niż uprawia seks, a 3 razy więcej przegląda internet i ulega czarowi social media.

Fantazje erotyczne Polaków i ich realizacja

Książki czy filmy przedstawiające odważne sceny dla dorosłych, w tej chwili są ogólnodostępne w kulturze popularnej i rozpalają wyobraźnię niejednego czytelnika – bez względu na płeć. Z tego powodu panuje przekonanie, iż staliśmy się poszukiwaczami przygód… seksualnych. Tymczasem co 3. osoba ostatni raz wypróbowała w sypialni czegoś nowego ponad rok temu lub nawet dawniej! Dziwi fakt, że prawie 48% Polaków nigdy nie brało udziału w odgrywaniu fantazji seksualnych w związku, podczas gdy ponad 60% chciałaby, aby ich partner był bardziej pomysłowy we wprowadzaniu nowości czy zabaw w łóżku. 15% z nas chętnie wypróbowałoby w sypialni gadżety erotyczne, ponad 14% - chciałoby być zdominowanym, a 13,5% - pragnie wypróbować seks w trójkącie.

Jak zachęcić Polaka do seksu?

Pociąga nas odkrywanie naszego potencjału seksualnego, przekraczanie granic i poszukiwanie nowych doznań. Polskie pary często czerpią inspirację z życia codziennego, filmów, książek, ale – jak pokazują badania – nie zawsze przenoszą je do własnej sypialni.  Poalcy potrzebują odpowiedniej dawki… inspiracji! Może to być seksowna bielizna, zmysłowy taniec lub wspólna zabawa z podtekstem seksualnym. W internecie można znaleźć sporo gier dla dwojga, które mogą być świetną grą wstępną. Na przykład na Walentynki marka Durex przygotowała #50GierDurex – specjalny przewodnik po zabawach seksualnych, który pomaga parom wnieść odrobinę rozrywki do sypialni i skupić się im tylko i wyłącznie na sobie. Zachęcić do seksu może was także czytanie naszych artykułów!

To was może zaciekawić:

Jak doprowadzić kobietę do wytrysku?

Fisting - co to takiego?

Masaż erotyczny - jak go wykonać

Na podstawie materiałów prasowych firmy Durex