Seks po narodzinach dziecka

Nie jest już nigdy taki sam… co, niestety, w większości przypadków oznacza zjazd po równi pochyłej. Czy jednak zawsze musi tak być?

Nie jest już nigdy taki sam… co, niestety, w większości przypadków oznacza zjazd po równi pochyłej. Czy jednak zawsze musi tak być?

Seks po narodzinach dziecka

 fot.depositphotos.com

Można, byle z wolna i z ostrożna
Z punktu widzenia ludzkiej fizjonomii kobieta przygotowana jest biologicznie do wielu poczęć, a więc logicznie rzecz biorąc, aktywności seksualnej między ciążami. I faktycznie w kilka tygodni po porodzie najczęściej fizyczna strona gotowości do współżycia jest całkiem wystarczająca. Oficjalnie mówi się tu o 6 tygodniach połogu, po których powinna nastąpić kontrola ginekologiczna i zielone światło dla męża, ale praktyka pokazuje, że są pary, które zaczynają wcześniej. Najwięksi liberałowie w środowiskach medycznych wskazują więc, że potrzeba absolutnie odczekać 2 tygodnie aż zamknie się szyjka macicy i ustąpi czerwone krwawienie. Orgazm można przeżywać już wcześniej, o ile nie wiąże się on z penetracją. Sprawa komplikuje się naturalnie przy powikłaniach poporodowych i rozległych szwach - wtedy trzeba podjeść do tematu bardzo indywidualnie.

Brak woli do swawoli
Niestety, kobieta jest mechanizmem daleko bardziej złożonym niż jej fizyczna anatomia i przypadków, gdy przez pierwsze sześć miesięcy o seksie słucha tak chętnie jak o podatkach czy śmierci nie brakuje. Bo pierwszy raz po porodzie bywa bardziej przerażający niż utrata dziewictwa. Bo rozhukana prolaktyna nie pomaga libido. Bo w głowie roi się od matczynych trosk, zaś proces karmienia, przewijania, prania i dogadzania spycha potrzeby seksualne na boczny tor. Wreszcie, bo współżycie po wypchnięciu na świat 3-kilowego człowieczka może być bolesne, niesatysfakcjonujące, obarczone kompleksami i poczuciem winy.

Nowości w kobiecości
Na szczęście, są też pozytywne wieści. Bo nagle po 9 miesiącach strachu o dzidzię po drugiej stronie pochwy i wleczenia za sobą cielska hipopotama jesteśmy znowu szczuplejsze, pojedyncze, gotowe do chodzenia na obcasach i noszenia ubrań, nie namiotów. Mamy powiększone, pełne mleka piersi, często grube i błyszczące włosy a na dodatek kuszące panów zaokrąglenia na biodrach, które zwłaszcza chłopięcym typom dodają dużo kobiecego wdzięku. Tatusiowie, którzy wcześniej mogli się obawiać stukania dziecka w główkę teraz mają znowu przed sobą własną partnerkę otoczoną aurą płodności. I trudno im się dziwić, że próbują wzniecić igraszki… W końcu, MILF, czyli gorąca mamuśka to najpopularniejszy trend pornografii…

Tajniki seksualnej techniki
Ogólnie rzecz biorąc, wszystko zależy od twojego podejścia. Jeśli przekonasz się, że seks to zdrowie i najlepsza przeciwwaga dla nowych stresów, to możesz bardzo szybko znowu cieszyć się erotyzmem. Dla chętnych więc kilka wskazówek:
1. Dbaj o swoją kobiecość - nie musisz chodzić w bawełnianych reformach i starych t-shirtach - świeża mama może być sexy już po wyjściu ze szpitala a bielizna dla karmiących jest już bardzo gorąca.
2. Nie martw się o pochwę - może zająć jej trochę czasu powrót do dawnej świetności, ale ćwicząc mięśnie Kegla i angażując się w seksowne przygody tylko pomagasz jej w odzyskaniu formy. Matka natura uczyniła waginę narządem bardzo szybko regenerującym się!
3. Masz prawo do ochrony piersi! Chociaż wyglądają seksowniej niż kiedykolwiek, nie muszą być od razu elementem gry erotycznej, bo tak naprawdę wypadałoby wywiesić na nich kartkę “świeżo malowane”. Ból, wyciekanie, obrzęk ustaną po kilku miesiącach, więc póki co pręż biust w koszulkach ale męża kieruj w dolne rejony przyjemności.
4. Lubrykuj! Hormony po porodzie sprzyjają karmieniu piersią ale nie współżyciu - pochwa bywa sucha i współżycie bolesne z tego powodu. Jeśli jednak kupisz dobry lubrykant i nie będziesz oszczędzać na smarowaniu, wszystko powinno iść gładko.
5. Naucz się wyłączać przycisk „mama”. Małe dziecko nie rozumie jeszcze prawie nic z otaczającego świata, mało co widzi, potrzebuje tylko twojego mleka i snu. A gdy śpi, twoje życie należy do ciebie i możesz śmiało myśleć o fryzjerze, depilacji, seksie czy gorącym tatusiu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)