Seks po aborcji – jaki jest?

Jak długo po zabiegu czekały ze zbliżeniem i jak go wspominają?
Marta Słupska / 26.01.2018 14:19

Każda z nich wspomina pierwsze zbliżenie po aborcji inaczej. Wszystkie jednak obawiały się powrotu do uprawiania seksu po zabiegu.

Seks po aborcji – czego się spodziewać?

Niezależnie od tego, czy ją popieramy, czy jesteśmy jej zdecydowanymi przeciwniczkami, musimy się zgodzić co do jednego: decyzja o aborcji nie należy do łatwych i może znacząco wpłynąć na stan zdrowia kobiety. Zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Chociaż w mediach wiele mówi się – szczególnie w ostatnich latach – o samej aborcji w kontekście prawnym, niewiele miejsca poświęcanego jest przy tym na inne aspekty, z którymi się wiąże.

Jednym z nich – z pozoru błahym i niewiele znaczącym w obliczu takiej decyzji – jest seks. Jak wyglądają pierwsze zbliżenia po aborcji? Czy czymś się różnią? Czy bolą? Czy kobiety odczuwają go inaczej? Czy się go boją?

Redaktorzy serwisu Self.com sprawdzili, że miesięcznie około 2,000 osób wpisuje w Google frazę „seks po aborcji”. To pokazuje, jak ważna jest to kwestia i – jednocześnie – jak mało na ten temat wiemy.

Zebrałyśmy i przetłumaczyłyśmy dla Was kilka wypowiedzi kobiet z serwisu Self.com, które opowiedziały o swoich doświadczeniach związanych ze zbliżeniami po aborcji. Przeczytacie je w naszej galerii.

Polecamy:
„Kocham swój brzuszek” – 13-latka relacjonowała swoją ciążę na Instagramie
6 rzeczy, których dermatolodzy odradzają stosować na skórę twarzy. Tez ich używasz?