Seks o różnych porach dnia - najlepsze pozycje seksualne fot. Fotolia

Seks o różnych porach dnia - najlepsze pozycje seksualne

Chcesz poprawić swoje życie seksualne? Zgraj seks z własnym zegarem biologicznym! Podpowiadamy, jak się kochać o różnych porach dnia. Sprawdź!
/ 22.12.2016 16:49
Seks o różnych porach dnia - najlepsze pozycje seksualne fot. Fotolia

Sfera seksualna odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu, niestety w ferworze codziennych obowiązków bywa przez nas zaniedbywana. Kochamy się wtedy, kiedy mamy więcej wolnego czasu, mianowicie w weekendy, najczęściej w godzinach wieczornych. Uprawianie miłości w pośpiechu, po rutynowych czynnościach sprawia, że nie zawsze osiągamy pełną satysfakcję seksualną i w efekcie odczuwamy niedosyt.

Zdaniem seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego skuteczną metodą na polepszenie kontaktów seksualnych jest dostosowanie współżycia seksualnego do własnego zegara biologicznego. Rozregulowany zegar biologiczny może nie tylko pogorszyć życie seksualne, lecz także zmniejszyć ochotę na miłosne igraszki.

Aby temu zapobiec, dowiedz się, jakie pozycje seksualne są wskazane o różnych porach dnia.

8 rzeczy, które zagwarantują ci lepszy seks

Seks "na łyżeczkę" w godzinach 6-8

Testosteron męski osiąga najwyższe stężenie nad ranem, dlatego mężczyzna w godzinach 6-8 ma najwięcej sił witalnych. Jest wypoczęty, gotowy do działania i pełen energii, a co za tym idzie ma największą ochotę na seks. Organizm kobiety w tym samym czasie działa zupełnie inaczej. Melatonina, czyli hormon snu do godziny 8 utrzymuje się na dość wysokim poziomie.

Seks "na łyżeczkę" to najlepsza pozycja seksualna w godzinach 6-8, ponieważ mężczyzna wkłada w akt seksualny więcej wysiłku niż kobieta, dzięki czemu może rozładować skumulowaną w nim energię. Kobieta, jeszcze pogrążona w półśnie, czerpie przyjemność ze zbliżenia przy zachowaniu biernej postawy.

Szybki seks w godzinach 8-12

Wczesne przedpołudnie najczęściej spędzamy w pracy, ale jeśli mamy wolne, warto o tej porze dnia skusić się na "szybki numerek". Szybki seks w godzinach 8-12 dostarcza naprawdę emocjonujących wrażeń! Jeśli zdecydujemy się na niego w miejscu innym niż dom, np. w samochodzie, kinie czy na zakupach, doznania ulegają jeszcze większej intensyfikacji.

Seks klasyczny w godzinach 12-17

Starasz się ze swoim partnerem o dziecko? Jeśli jesteś na urlopie, uprawiaj seks w godzinach 12-17! W tym czasie sperma wzbogacona jest o substancję, która ułatwia zapłodnienie. Popołudnie to idealna pora na wszystkie rodzaje seksu klasycznego. Warto mieć świadomość, że czasem nawet niewielkie odstępstwa od tradycyjnego seksu mogą spotęgować doznania seksualne.

Pieszczoty w godzinach 17-20

Od godziny 17 do 20 zachodzą zmiany hormonalne, które przygotowują kobietę i mężczyznę na odbycie stosunku seksualnego. Ochota na uprawianie miłości tak naprawdę ma dopiero nadejść, dlatego ograniczcie się do seksu bez penetracji, np. pettingu czy seksu oralnego. W erotyczny nastrój doskonale wprowadzi was wspólna kąpiel czy masaż.

Ostry seks w godzinach 20-21

Po godzinie 20 zarówno w przypadku kobiety, jak i mężczyzny wzrasta apetyt na seks, dlatego warto skorzystać z sytuacji i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w łóżku. Pora wieczorna to najlepszy czas na długi i intensywny seks bez zahamowań. W godzinach 20-21 fantazja seksualna działa na naprawdę wysokich obrotach, dlatego warto pokusić się o wprowadzenie innowacji w sypialni.

3 pozycje seksualne, w których kobieta najszybciej osiąga orgazm